Nacionalistët protestojnë kundër Dendias/ Reagon policia: 18 të proceduar penalisht, gjobë për ata pa maska!
18 shtetas, 3 prej tyre organizatorë të tubimit para ministrisë së jashtme janë proceduar penalisht për veprat penale “Organizimi dhe pjesëmarrj...
‘Nxënësit shqiptarë përfitojnë nga programet amerikane’. Rama takim me Kim dhe Nën/Sekretaren e Shtetit për Arsimin e Kulturën
Kryeministri Edi Rama ditën e sotme zhvilloi një takim me nën Sekretaren e Shtetit për Arsimin dhe Kulturën, Marie Royce, në vazhdën e vizitave të...
GRECO: Shqipëria hapa para në luftën kundër korrupsionit! Yuri Kim: SHBA e përkushtuar për një të ardhme të sigurt të Shqipërisë
Raporti i Grupit të Shteteve Kundër Korrupsionit (GRECO) për Shqipërinë, thekson se vendi ynë ka bërë hapa para në luftën kundër korrupsionit....
Nga Becchetti te Greqia/ Rama flet për arbitrazhin: ‘Nuk kemi asnjë proces të humbur’.
Shkurtimisht kryeministri Edi Rama foli për atë se çfarë presidenti Ilir Meta e quajti humbje milionash të shtetit nga proceset e arbitrazhit....
Rama: Koronavirusi nuk e ka prekur vendin, ‘mos bini prè e lajmeve të rreme’.
Në një kohë kur koronavirusi duket se është më pranë se kurrë me Shqipërinë, nisur nga fakti që në Italinë fqinje raportohen 2 të vdekur dhe 132 t...
Kryeministri Rama paralajmëron gjyqtarët dhe prokurorët: ‘Keni 48 orë kohë për të deklaruar pasurinë!’
Ndërsa prezantoi njësinë speciale që do të godasë grupin Anti-KÇK, kryeministri i vendit, Edi Rama u ka bërë thirrje gjykatësve dhe prokurorëve që...
Rama takim me ambasadoren Yuri Kim: Në fokus prioritetet e përbashkëta si dy vende aleate.
Kryeministri i vendit, Edi Rama, ka pritur sot në një takim ambasadoren amerikane Yuri Kim. Me anë të një postimi në rrjetin social “twitter” a...
Kathemirini: Për çfarë biseduan Rama dhe Mitsotakis në Nju Jork?!
Kryeministri Edi Rama është takuar në Nju Jork me homologun e tij grek Kiriakos Mitsotakis gjatë punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së....
Janë arrestuar ‘katër kafshë deri tani!’. Rama reagon pas vrasjes së Indrid Çelaj në Tiranë, 26 vjeç
Kryeministri Edi Rama ka replikuar me komentuesit në facebook, lidhur me vrasjen e pak ditëve më parë në kryeqytet. Rama është pyetur nga ndjekësi...
Nis transformimi rrënjësor i zonës së Shkëmbit të Kavajës. Rama sjell fotot/
Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar foto nga puna e bërë tek Shkëmbi i Kavajës në Golem për sistemimin e rrugëve dhe vendosjen e ...
Faqja 2 prej 712345...E fundit »