Zgjedhjet/LSI, ditën e fundit thotë se “nuk është arritur pika e parë- dialogu”. Deklarata e Gabriel “nuk i shërben” dialogut.
Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Luan Rama, sot në një konferencë për mediat tha se “LSI do të njoftojë në kohën e duhur” për pjesë...
Pritet të rikonfirmohet aleanca PS-LSI; kësaj here në Hotel Tirana
(FOTO: Kryetari i LSI sot duke hyrë në bisedime me PS) Nga : Veritas.com.al/ Dilemat nëse do të vazhdojë koalicioni mes PS dhe LSI mund të m...
Presidenti ka përgatitur kushtet për dialog mes palëve në krizë politike; por ankohet “për shantazh” nga Rama
Presidenti i Republikës,  Bujar Nishani me anë të një deklarate për median, ka thënë sot rreth  mesditës se i ka përgatitur dhe plotësuar të gjith...
Lulzim Basha sot theu dy “tabu” : Vettingu- një “komplot” dhe kryeministri “para Drejtësisë” për drogën!
Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke folur sot në prani të të pranishmëve në Çadrën e Lirisë, theu “tabunë” e Reformës në Drejtësi. ...
Megjithatë, PS shpall kandidat për zgjedhjet e 7 majit
Megjithëse mund të mos zhvillohen zgjedhje as në Kavajë- siç ka deklaruar Opozita... Megjithëse edhe pu u bënë zgjedhje nuk do të njihen nga Op...
Nuk ka kthim prapa. Basha deklaron se “Opozita nuk regjistrohet për zgjedhje”
Që nga Çadra e protestës, kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, deklaroi sot n se PD nuk do të regjistrohet në KQZ për zgjedhjet e ardhshm...
Rama kërkon datë dhe orë për takim. Basha cakton vendin dhe kohën- të hapur.
Kreu i PS-së dhe njëkohësisht edhe kryeministri, Edi Rama ka shkruar sërish në Facebook në lidhje me negociatat që pritet të nisin për qeverinë te...
Orë pas ore me krizën: Flitet se “pranohet qeveria teknike”, por me dy kushte…
Nëpër “sallonet e politikës”, dmth., në kafe dhe në zyra shtetërore, si dhe nga disa parashikues ngjarjesh politikë, po thuhet se qeveria Rama ka ...
Kryeministri Rama vjen te pika: Një palë nuk bën punë, duhen të gjithë për shtetin!
Kryeministri Edi Rama sot ka ndryshuar krejt tonet edhe kuptimin e fjalëve. I pranishëm në aktivitetin e organizuar për inaugurimin e ambientev...
Dialogun e propozuar, Rama e ka të pamundur.
(FOTO- Arkiv)/ Kryetari i Opozitës, Lulzim Basha, përmes një fjalimi mbajtur sot në Çadrën e Protestës, i është përgjigjur “pozitivisht” kërkes...
Faqja 66 prej 74« E para...102030...6465666768...E fundit »