Sot, më në fund, vjeshta nis rrugën e saj; shira dhe ulje temperature.
Këshilla e parë miqësore do të ishte që në mëngjes: 'Merrni çadër me vete!'. Nga mbasditja nisin shirat dhe ulen temperataurat me 2-3 gradë Pje...
Uragani Maria ‘shkreton’ Dominica: Kryeministri në momente ‘mëshire’
Dominica ka pësuar 'dëme të gjithanshme' nga uragani Maria, thotë kryeministri Roosevelt Skerrit. "Ne humbëm gjithçka që mund të blihet dhe shitet...
MOTI: Ky fundjavë është për plazh.
Sipas shërbimit meteorologjik ushtarak, që prej ditës së nesërme pritet një rritje graduale e temperaturave. Raportohet se nesër në vendin tonë...
Vjen ‘Irma” deri këtu?!… Stuhi e çmendur kudo; në Sarandë e Durrës- erë e fortë, një anije apelon për ndihmë. VIDEO
(FOTO: Një pamje nga qendra  qytetit të Sarandës para pak minuta)/ Në ata pak minuta që era arriti kulmin e shpejtësisë (ishte ora 15:35) u duk...
Tufani Irma zbarkon në Florida
TALLAHASSEE, Florida —Nga Key  West  në Pensacola, 20,6 milionë bannorë të Floridës po ndjejnë pasojat e Tufanit Irma, teksa stuhia po godet shtet...
Alarm mbi ‘Irma’. Florida nis planin urgjent për të përballuar Tufanin.
Tufani ‘Irma’ është zgjuar fuqishëm në kategorinë katër. Paralajmërimi është lëshuar për disa nga ishujt Karaibe. Shteti Florida në Shtetet e Bash...
​Stuhia tropikale ‘Irma’ po forcohet mbi Atlantikun lindor dhe në afërsi të Meksikës
Stuhia tropikale Irma gradualisht është duke u përforcuar mbi pjesën lindore të Oqeanit Atlantik.Sipas pohimeve të Qendrës kombëtare për uragane t...
Guvernatori i Texas-it shpall ‘gjendjen e katastrofës’ pak para ardhjes së stuhisë Harvey
Në një parashikim për një përmbytje të fuqishme që vjen nga Stuhia e Kategorisë 3, ‘Harvey’ guvernatori i Texas, Governor Greg Abbott shpalli gjen...
Shiu i meteorëve ka pritur të bjerë në fundjavë, sonte ora 23:00.
(FOTO: Kjo është një pamje e dritave të meteorëve gjatë natës mbi  Corfe Castle, në Dorset, 2016)/ Shiu i meteorëve që zakonisht bie rreth datë...
I nxehti me emër satanik: “Luciferi” shkakton viktima. Alarm i kuq në Evropë.
Valë e të nxehtit e koduar si “Luciferi” vazhdon të nxehë në të gjithë Evropën Jugore. Shtrirja “satanike” e temperaturave ka bërë që në Spanjë...
Faqja 5 prej 9« E para...34567...E fundit »