Shtetet e Bashkuara ka ofruar për Korenë e Veriut garanci sigurie “unike” për të vazhduar atë që e është quajtur ‘të heqë dorë’ nga armatimi bërthamor, tha të hënën sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Mike Pompeo, në prag të samitit historik në Singapor.

Shtëpia e Bardhë tha se negociatat përgatitore kanë “ecur më shpejt se sa pritej” dhe Donald Trump do të largohet të Martën në mbrëmje pas bisedimeve të tij kokë më kokë me Kim Jong Un, një akt ky i paprecedent kur bisedimet kokë më kokë  zgjasin dy ditë.

Veritas.com.al/