Etiketa: amerika

Ivanka Trump njofton mbylljen e markës së veshjeve të modës me emrin e saj.
Ivanka Trump njoftoi të Martën se po e mbyll markën e modës meemrin e saj 'Ivanka Trump', pas stuhisë së zjarrtë të kritikave mbi konfliktin e mundshëm të interesit dhe se shitjet stimulohen nga n...
Një grua amerikane bie në dashuri me fotografinë e ish- ambasadorit të Kosovës dhe humb gjithë pasurinë.
Një e ve nga Orlando ka humbur të gjitha kursimet e jetës së saj, pasi u mashtrua nga një person i cili përdorte fotografinë e Flamur Gashit, vëllait të deputetit të LDK-së, Arben Gashit. Siç s...
Philip Roth, gjigandi i letërsisë amerikane, vdes në moshën 85 vjeç.
( Philip Roth ka shkruar më shumë se 30 libra)/ Romancieri Philip Roth, një forcë dominante në letërsinë Amerikane përgjatë gjysmës së fundit të shekullit 20, ka vdekur në moshën 85 vjeç. Fi...
Për herë të parë në historinë e Amerikës janë aq vende pune të hapura sa për çdo person të papunësuar.
Për herë të parë në historinë e Shteteve të Bashkuara, ka vende pune të mjaftueshme që t’i japë punë çdo personi të papunësuar në vend, sipas të dhënave nga Departamenti i Punës, publikuar të Mart...
Ish presidenti George H.W. Bush nën kujdes shëndetësor intensiv pas funeralit të Barbaba Bush.
Ish- presidenti George H.W. Bush ndodhet në spitalin e Houston, Texas që ditën e Hënë, gjashtë ditë pasi gruaja e tij, ish ‘’First Lady” Barbara Bush, ndërroi jetë. Sipas një deklarate të lëshu...
Tomë Doshi: Më ndalojnë vizën amerikane? Kam shtetësi australiane, nuk kam nevojë për vizë.
Deputeti Tom Doshi pasi lexoi mediat oinline se ambasada e SHBa në Tiranë I ka ndaluar hyrjen në Amerikë me gjithë familje, në një reagim të tij deklaroi se nuk ishte i informuar në lidhje me vend...
SAPO NISI THIRRJA ‘NA SHPËTO, AMERIKË!’
Frrok Çupi/ Babai i të burgosurit protestues, Florin Onuzi, kërkoi Amerikën që të 'na shpëtojë', dhe prandaj u dënua më rëndë i biri. ... Këtu nis zgjidhja e gjithë çështjes. Të gjitha krizat to...
Strategjia e Kinës : Njëqind vjet maratonë për të zëvendësuar Amerikën si superfuqi…
Eksperti për Kinën, Michael Pillsbury i Institutit ‘Hudson Institute’, autor i librit “Njëqind vjet Maratonë: Sekreti i Strategjisë së Kinës për të zëvendësuar Amerikën si një superfuqi Globale”, ...
Federalët arrestojnë gjykatësin e shtetit Texas; por deri të hënën detajet janë ’në dry’.
Autoritetet Federale arrestuan një gjykatës demokrat të shtetit Texas pas një seri  sulmesh në sallën e gjykatës dhe në shtëpinë e tij. Informacionet mbi akuzat dhe detaje të tjerë mbi hetimin, mb...
Të dërguarit amerikan që ‘minuan Amerikën’ në rajonin tonë.
‘Active News’, media rumune, ka transmetuar prova dhe komente se si tw dërguarit amerikan nw Rajonin tonw, vepronin kundër direktivave dhe interesave tw shtetit Amerikan. “E para mes tyre ishte...
Faqja 4 prej 9« E para...23456...E fundit »