Etiketa: brexit

Bisedimet për Brexit do të ecin përpara pavarësisht përhapjes së virusit: MB
AFP 27 Mars 20200 Londër (AFP) - Britania tha të Premten se bisedimet për një marrëveshje tregtare pas Brexitit do të zhvillohen javën e ardhshme, pavarësisht se kryeministri Boris Johnson d...
FOTO: Britanikët festojnë si të çmendur lirinë pas ndarjes nga BE
Britania e Madhe ka lënë sot zyrtarisht familjen e madhe europiane dhe duket se kjo ka sjellë liri të britanikët. Ata kanë festuar këtë ditë historike, siç e kanë cilësuar, duke mbushur rrugët ...
Sot, Dita e Brexit: Mbretëria e Bashkuar largohet nga Bashkimi Evropian
 Guy Faulconbridge/ Janar 31, 2020, LONDER, 31 Janar (Reuters) - Mbretëria e Bashkuar lë Bashkimin Evropian të Premten për një të ardhme të pasigurt mbi Brexit, lëvizjen e saj më të rëndësishme...
Parlamenti Evropian i jep OK final që Britania të largohet nga BE të Premten.
29 janar (UPI) - Afro katër vjet pasi britanikët votuan të largohen nga Bashkimi Evropian, anëtarët e Parlamentit Evropian të Mërkurën dhanë miratimin përfundimtar për largimin e Britanisë të Prem...
Brexit, më në fund! Johnson: ‘Kanë mbetur vetëm tetë ditë” me BE.
  Pasi projektligji mbi Brexit, sot në Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar u bë ligj, kryeministri Boris Johnson ka thënë se ‘më në fund... mbetën edhe tetë ditë!’. Marrëveshja e largi...
Projektligji i Brexit çliroi Parlamentin e Mbretërisë së Bashkuar, i destinuar të bëhet ligj
  Londër (AFP) - Legjislacioni që i mundëson Britanisë të largohet nga Bashkimi Evropian në fund të këtij muaji çliroi parlamentin të mërkurën, pasi Dhoma e Lartë e Lordëve braktisi përpje...
Vetëm 1.295 ditë pas Referendumit, Marrëveshja Brexit më në fund kalon Dhomën e Përfaqësuesve
Nga: OLIVER JJ LANE Projekt-Marrëveshja për Tërheqjen nga BE kaloi një votim në Dhomën e Përfaqësuesve  të enjten pasdite, tre vjet e gjysmë, tre Kryeministra dhe tre zgjedhje kombëtare pasi po...
Një ‘letër dashurie’ në BE/ Timmermans i shkruan UK: ‘Të presim kurdo që të kthehesh’.
Një nga zyrtarët e udhëheqjes së BE i ka shkruar një letër dashurie Britanisë, dujke shprehur ‘dhimbjen e thellë’ mbi Brexit-in dhe duke përfunduar se: ‘Ju gjithmonë do të jeni të mirëpritur kurdo...
Boris Johnson zotohet të çojë Brexit-in në fund, pa ‘nëse’, pa ‘sikur’”.
AFP/ 13 Dhjetor 20190 Londër (AFP) - Kryeministri Boris Johnson përshëndeti të premten "tërmetin" politik në Britani, pas një fitoreje të fortë zgjedhjesh, e cila i hap rrugën vendit të largohe...
Britania shkon në votime për ‘Zgjedhjet e Brexit’. Pikë referimi për historinë e vendit.
(Foto nga: DANIEL LEAL-OLIVAS/AFP via Getty Images). Nga: OLIVER JJ LANE, BREITBART NEWS Qendrat e votimit u hapën  ne 07.00 te orës lokale për zgjedhjet e përgjithshme Britanike 2019,në ato...
Faqja 1 prej 1412345...10...E fundit »