Etiketa: covid19

“Është rritur numri i viktimave nga Covid-19”, Silva Bino: Incidenca javore shkoi në 209 për 100 mijë banorë.
Drejtoresha e ISHP-së Silva Bino, në një deklaratë për mediat, në emër të Komitetit të Ekspertëve, deklaroi se është rritur numri i të vdekurve nga Covid-19. Bino thekson se incidenca javore ka...
Covid19/ “Të shtruar nga 30 deri në 90 vjeç”, shefja e Infektivit: Janë rritur rastet e shtrimeve në spitale. Apeli për qytetarët
Shefja e Spitalit Infektiv, Najada Çomo, deklaroi se ditët e fundit rastet me koronavirus janë rritur, çka ka sjellë kështu dhe rritjen e numrit të shtrimeve në spitale. Gjatë fjalës së saj në ...
Rama: Pfizer do të nisë nga furnizimi të hënën. Shqipërisë nuk do i mungojë asnjë dozë, ja tre skenarët
Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një bashkëbisedim me qytetarët në Korçë. Kreu i qeverisë tha se furnizimi me vaksinën do të nisë me një sasi më të vogël se ajo e pre...
Mbi 31,000 njerëz në Sh.B.A vdiqën nga Coronavirusi gjatë Javës së parë të Joe Biden në detyrë
ALANA MASTRANGELO Më shumë se 31,000 njerëz në Shtetet e Bashkuara kanë vdekur për shkak të koronavirusit kinez gjatë javës së parë të Presidentit Joe Biden në detyrë. Ndërkohë, Dr. Anthony Fau...
E trishtë/ Nënë e bijë humbin jetën nga koronavirusi katër orë pas njëra-tjetrës
Nënë e bijë nga Librazhdi kanë ndërruar jetë si pasojë e koronavirusit brenda një dite. Mësohet se nuk mundi që t’i mbijetonte sëmundjes Safete Leka 93 vjeç dhe Vera Hysa 71 vjeç. E moshuara je...
Pëllumb Pipero infektohet me Covid,14 ditë pasi mori dozën e parë të vaksinës Pfizer.
Mjeku infeksionist, Pëllumb Pipero ka rezultuar pozitiv ndaj koronavirusit. Ndonëse ishte ndër personat e parë që morën dozën e parë të vaksinës së Pfizer, rezultati i testit të tij doli poziti...
Të bashkëjetosh me covid/ Çfarë duhet të bëjnë familjarët që nuk janë infektuar?!
Punët kanë ardhur të tilla, që një pjesë e ka kaluar Covidin, të tjerë kanë familjarë në spital apo që mjekohen në familje. Por bashkëjetesa me një pacient të prekur nga Covid 19-ta, ka r...
Varianti i ri i Covid-19 ka mbërritur në Greqi, alarm në shtein fqinj
Specialistet grekë të pandemisë kanë shprehur shqetësimin e tyre pas rritjes së rasteve me mutacionin e ri dhe më vdekjeprurës të koronavirusit, i cili u zbulua për herë të parë në Britani. Sip...
Ministria e Shëndetësisë: 5 viktima nga koronavirusi, shifër e lartë rastesh të reja gjatë 24 orëve të fundit
Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se kanë humbur jetën 5 pacientë nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit. Ndërsa nga 3511 testime të kryera, është shënuar shifër e lartë rastesh të reja pa...
NUK MUND TË BËJMË ASGJË/ Biden thotë ‘nuk mund të bëjmë asgjë’ për të ndryshuar ‘trajektoren’ pandemike
-Numri i të vdekurve në SH.B.A. 'pritet të arrijë mbi 600,000'- Presidenti Biden dha një pamje të zymtë në lidhje me aftësinë e vendit për të luftuar pandeminë e koronavirusit, të Premten, ndër...
Faqja 2 prej 4412345...102030...E fundit »