Etiketa: florida

Trump i quan pasojat e uraganit në Florida ‘shumë të vështira’
Nga: Steve Holland, Reuters/ LYNN HAVEN, Florida(Reuters) - Presidenti i SHBA, Donald Trump mbikqyri dëmet nga Uragani Michael dhe u takua me të mbijetuarit të hënën, duke thënë se ushqimi dhe ...
KALIMI SHKATËRRIMTAR I URAGANIT MICHAEL
Pamjet e reja të fituara nga droni tregojnë dëme të mëdha të uraganit Michael në Mexico Beach, Fla., pasi stuhia e fuqishme zbarkoi të mërkurën ... Mbeturina dhe rrugë te mbuluara me rërë, ndërtes...
‘Kaloi’: Mexico Beach, Florida u la në shkatërrim nga Uragani Michael
Nga:  Dylan Stableford , CNN/ Brooke Baldwin e CNN u përpoq të gjejë fjalët për të përshkruar shkatërrimin e mbetur nga Uragani Michael, ndërsa ajo fluturoi në një helikopter mbi Mexico Beach,F...
Uragani Michael, kategori 4, ‘ekstremisht i rrezikshëm’, pak orë para se të godasë mbi Florida.
Nga: CNN/ Uragani tmerrësisht i fuqishëm i Kategorisë 4, Michael, duket se do të jetë uragani më i fortë në historinë e uraganëve, që do të godasë Florida Panhandle ditën e Mërkurë, që do te ka...
Të paktën katër të vdekur në Florida nga shembja e urës pranë Universitetit
Të paktën katër persona kanë vdekur dhe dhjetë të tjerë janë plagosur pasi ra këmba e një ure në Florida, afër Universitetit Ndërkombëtar të Floridas në Miami, sipas zyrtarëve. Ekipet e shpëtim...
Trump për FBI: “E humbët kohën me ‘ndërhyrjen ruse në zgjedhje’ sinjalet për masakrën e shkollës i latë të shkojnë!
Presidenti Donald Trump i ka bërë vërejtje FBI-së për humbjen e sinjaleve që u dhanë para sulmit me armë të Mërkurën në një shkollë në Florida. Agjencia kishte " humbur shumë kohë për të provua...
Sulmohet me armë një shkollë në Florida; 17 nxënës të vrarë.
Të paktën 17 persona kanë vdekur pasi një djalë 19 vjeçapi zjarri në një kompleks të një shkolle të mesme në Parkland, Florida, tha policia. I  dyshuari si autor njihet me emrin Nikolas Cruz, n...
Florida ekzekuton të dënuarin për dy vrasje para dekadash.
Florida ekzekutoi  një të burgosur të Enjtën i cili ishte dënuar për vrasjen e dy personave një natë kur ishte i dehur, dekada më parë. Michael Lambrix, 57 vjeç, vdiq nga inxheksioni vekjeprurë...
Pronari i që i la qentë të vdesin lidhur jashtë shtëpisë kur iku nga ‘Irma’, do të ndiqet penalisht
Një pronar i pas shpirt e la qenin e tij në një kolibe jashtë shtëpisë dhe u nis që të mbrohej për  vete nga uragani ‘Irma, mund të ndiqet penalisht. Zyrtarët e kujdesit për kafshët, shpëtuan 4...
Një në katër shtëpi në Florida Keys është ‘shkatërruar’ nga Irma. Presidenti Trump nesër në Florida.
Të evakuarit nga uragani Irma po kthehen në shtëpi, në skenën ku ka ndodhur shkretimi në Florida Keys. Ata ndodhen para një fakti tashmë të raportuar dhe të prekshëm se një e katërta e shtëpive ja...
Faqja 1 prej 3123