Etiketa: itali

Rama në Romë: Kosto e rindërtimit nga tërmeti- 1 miliard Euro
-Takime në Romë me kryeministrin Conte, etj.,  para konferencës së donatorëve në Bruksel- Kosto e përafërt për programin e rindërtimit pas tërmetit të 26 Nëntorit llogaritet të jetë 1 miliard E...
Di Maio largohet si kryetar i Lëvizjes 5 Yje, por sulmon: “Armiqtë më të këqij nga brenda”
-Ministri Luigi Di Maio jep dorëheqjen si drejtues politik i 5Yjeve: "Unë kam përfunduar detyrën time. Ka ardhur koha ta rithemelojmë"- Nga: Giorgia Baroncini "Kjo krijesë e bukur tani do të...
Meloni, ndër 20 personazhet që do të influencojnë botën: Çmimi i ‘The Times’
Gazeta britanike 'The Times' ka përfshirë udhëheqësen e Fratelli d’Italia ndër 20 personat, secili në fushën e vet të veprimit dhe në fushën e profesionit,qe do të orientojnë botën në vitin 2020 ...
Qeveria e majtë italiane përballet me sfidat, mund të shembet në Janar
Nga: CHRIS TOMLINSON Koalicioni i majtë italian i Lëvizjes Pesë Yje (M5S) dhe Partisë Demokratike (PD) përballet me disa ngjarje të profilit të lartë në janar që mund të çojnë në shembjen e koa...
Përmbytet Europa, ka viktima në Greqi, Itali dhe Francë
Moti i keq ka përfshirë Europën, viktima janë shënuar në Greqi, Itali dhe Francë. Dy persona u mbytën pasi një varkë e lidhur u mbyt në Greqinë perëndimore, mes reshjeve të dendura dhe rrufeve që ...
Presidenca fyen dhe intimidon SHBA: ‘Mjaft me Rule of Embassy”. Edhe Italinë e quan ‘Agaç’.
  -Presidenca ka reaguar sërish ashpër dhe në mënyrë fyese ndaj SHBA dhe Italisë për përplasjet në Gjykatën Kushtetuese. 'Rruga e Elbasanit' të çon vetëm në Elbasan!, ndërsa ambasadori italian...
Italia nën pushtetin e frikës së motit / Venecia në 1.87 cm ujë; në veri dëbora shkon 70 centimetra
Moti i keq vazhdon të mundojë Italinë; 70 % e qendrës historike të Venecias është nën ujë deri në 1.87 cm thellësi, ndërsa në veri të vendit ka nisur bora. Me probleme nga kushtet atmosferike po p...
Rrënohet Venecia nga përmbytjet, dëmet kapin 100 milion euro; fajësohet korrupsioni.
AFP / Marco Bertorello Më e shumta e Venecias u ndodh nën ujë ditën e Mërkurë pas baticës më të lartë në 50 vjet, që i gllabëroi tokën qytetit historik të Italisë. Gondolat u nxorën në breg, në...
Ditë emocioni: Alvini mbërrin në Itali, e presin motrat dhe babai. VIDEO
Alvin Berisha mbërrin në Itali. 11-vjeçari me origjinë shqiptare u transferua me një fluturim të planifikuar. Ai mbërriti nga Beiruti pas orës 07:00 në aeroportin e Romës Fiumicino, ku u prit n...
Kryeministri Italian për Alvinin: “Do të jetojë sërish fëmijërinë e tij, larg bombave dhe luftërave”.
Giuseppe Conte shkruan: Kthimi i Alvinit në shtëpi është një nga ato histori që të mbush zemrën. Fëmija shqiptar, për vite me radhë në një kamp refugjatësh në Siri, në orët e ardhshme më në fun...
Faqja 1 prej 2512345...1020...E fundit »