Etiketa: is_tag

Ndahet nga jeta aktorja italiane Sandra Milo
Ka ndërruar jetë këtë të hënë në Romë, në moshën nëntëdhjetëvjeçare, aktorja italiane Sandra Milo. Në karrierën e saj kinematografike, në gjashtëdhjetë vitet e fundit ajo kishte bashkëpunuar me re...
Beleri përplas Greqinë dhe Italinë në Bruksel/ Kathimerini: Athina i thotë ‘Jo’ marrëveshjes BE-Shqipëri për mbrojtjen, Roma e kundërshton
Greqia edhe njëherë ka vendosur të përdorë çështjen “Beleri” si argument për të krijuar një tjetër pengesë për Tiranën. Referuar medias greke “KATHIMERINI” Athina zyrtare po bllokon rrugën e një m...
Agron Tufa kapet në Itali, i dënuar me 30 vite burgim për vrasje me dashje.
Vijojnë operacionet e njëpasnjëshme në bashkëpunim me partnerët nderkombetare, për kapjen dhe ekstradimin e shtetasve të shpallur në kërkim ndërkombëtar. Finalizohet, nga Policia e Shtetit dhe ...
Marrëveshja për pensionet e shqiptarëve në Itali, gati për firmë: Rama pret Tajanin në Tiranë.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka pritur në takim këtë të premte Ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimit Ndërkombëtar të Italisë, Antonio Tajani. Ai tha se Tajani ka dhënë lajmin e...
Rama në Romë në festivalin e partisë e Melonit: ‘Marrëveshja me Italinë nuk është antikushtetuese!’
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është i ftuar në ‘mistike’ të organizuar nga partia e kryeministres së Italisë Giogia Meloni, festë e cila zgjat 4 ditë nga 14 dhjetori në 17 dhjetor. Kry...
Rama për marrëveshjen me Italinë: ‘Kemi pasur kërkesa nga vende të tjera të BE, u kemi thënë jo!’
Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Romë ku merr pjesë në Kongresin vjetor të partisë së Giorgia Meloni-t, Vëllezërit e Italisë. Gjatë këtij eventi, kreu i qeverisë ka komentuar edhe...
BE pro marrëveshjes për emigrantët/ Von der Leyen: Të shërbejë si model dhe për vendet e tjera
Marrëveshja mes Shqipërisë dhe Italisë është një shembull i mirë për të zgjidhur çështjet e emigracionit. Në një letër të drejtuar anëtarëve të unionit, presidentja e komisionit evropian, Ursula V...
Komisioni i Sigurisë parlamentar miraton online marrëveshjen me Italinë pas bllokimit nga Foltorja.
Kuvendi i dha dritën e parë jeshile marrëveshjes me Italinë për ngritjen e qendrës pritëse të emigrantëve në Lezhë duke e miratuar në Komisionin e Sigurisë. Tentativës së opozitës për të blloku...
Itali/ Dhoma e deputetëve i jep dritën jeshile paktit Rama-Meloni
Me 189 vota pro dhe 126 vota kundër, Dhoma e ulet në Parlamentin Italian ka miratuar marreveshjen e firmosur mes kryeminIstrave Meloni dhe Rama per emigrantet. Rezoluta e propozuar nga maxhoran...
Me kërkesë të autoriteteve italiane, sekuestrohen pronat e biznesmenit Gëzim Sallaku
Me kërkesë autoriteteve Italiane, Prokuroria Durrës sekuestron pronat e biznesmenit Gëzim Sallaku, nën akuzë për veprën penale “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”....