Etiketa: is_tag

Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut, nëse ka pengesa për Shkupin
 Kryeministri i Italisë, Mario Draghi, ka bërë thirrje duke shpalosur qëndrimin zyrtar të Italisë, për ndarjen e rrugëtimit të Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut, nëse integrimi evropian i Sh...
Tentativë për sulm terrorist në Itali; çifti nga Kosova vepronte në emër të ISIS.
Një burrë dhe një grua me origjinë nga Kosova, por të lindur në Itali, janë arrestuar nga policia italiane, pasi akuzohen se planifikuan një sulm terrorist në emër të organizatës ISIS. Familja me ...
SPAK: Çmontuam rrjetin kriminal italo-shqiptar, 9 të arrestuar dhe mbi 500 mijë euro të sekuestruara
Autoritetet gjyqësore dhe ligj-zbatuese në Itali dhe Shqipëri, kanë çmontuar një rrjet kriminal që dyshohet se ka kryer mashtrim ndaj sistemit kombëtar shëndetësor italian, korrupsion dhe traf...
Tre shqiptarë arratisen nga burgu në Trevizo/ Kapen dy prej tyre! Edison Pula po gjurmohet në Itali dhe Shqipëri.
Tre shqiptarë, që vuanin dënimin në një burg të Italisë janë arratisur herët në mëngjesin e një dite më parë.  Ata kanë prerë hekurat e qelisë në burgun e Trevisos dhe më pas kanë përdorur ça...
Sanremo 2022, “pas kuintave qarkullon drogë. A e keni vënë re se …”.
  Mario Adinolfi kalon valën e Festivalit të Sanremos për të thënë gjëra mjaft serioze dhe gjithçka për t'u demonstruar. Themeluesi i Popolo della Famiglia është shumë aktiv në Twitter për...
Ndahet nga jeta Monica Vitti, ‘mbretëresha e kinemasë italiane’: Ministri i Kulturës
Aktorja italiane, Monica Vitti, e cila ka luajtur në disa filma që kanë lënë gjurmë në historinë kinematografike, ka gjetur vdekjen në moshën 90-vjeçare. Dario Franceschini, ministri i Kulturës...
Pas 2 muajsh në kërkim, arrestohet në Romë Adriatik Llalla, kërkon azil politik në Itali!
  "Peshku i madh" duket se ka rënë në rrjetë. Pas më shumë se 2 muajsh në kërkim, i janë vërë prangat ish-kryeprokurorit Adriatik Llalla. Ai është arrestuar në Romë, ku dhe ka qëndruar përgjat...
Takimi me Ramën, kryeministri italian Draghi: ‘Mbështesim Shqipërinë në çdo centimetër!’
Kreu i qeverisë Italiane, Mario Draghi gjatë konferencës për shtyp me kryeministrin shqiptar Edi Rama, i cili ndodhet në Romë për vizitë zyrtare ripërsëriti se do ta mbështesë Shqipërinë në çd...
Rama, takim me kryeministrin italian Draghi, në fokus rrugëtimi evropian i Shqipërisë
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pas pritjes zyrtare nga homologu italian, Mario Draghi, kanë mbajtur një deklaratë të përbashkët për mediat me në fokus rrugëtimin evropian të shtetit shqiptar...
“Corriere della Sera”/ Historia tragjike e shqiptares Adelina Sejdini, që u tradhtua nga Italia për shtetësinë: Luftëtare ‘Amazonë’, pa mburojë
E vetmuar dhe e dëshpëruar. Në xhep mbante një leje qëndrimi me tre “x” në vend të shtetësisë: pa shtetësi. Në kokë, më shumë guxim për të vdekur, sesa për të jetuar. “Adelina 113” është ngjitur m...