Etiketa: is_tag

Rezart Taçi në skemën e pastrimit të parave për Cosa Nostrën! Taçi, në kërkim; në pranga kunati dhe trup-roja! SPAK sekuestron mbi 18 mln euro
Ish bosi i naftës Rezart Taçi, kunati i tij Artur Balla dhe ish truproja e tij Bledar Lilo janë të përfshirë në një skemë pastrimi të parave përmes firmave të naftës. Kjo është akuza që SPAK ka ng...
Skema/ Bashkëpuntori italian i Taçit dhe i “Cosa Nostras” kaloi miliona euro nga një bankë greke në Tiranë
Detaje të reja janë zbardhur nga skema e pastrimit të parave që drejtohej nga sipërmarrësi italian Francesco Zummo, që sipas SPAK në Shqipëri zhvillohej përmes Rezart Taçit, ish bosit të naftës në...
Ndahet nga jeta “babai i Tiramisusë”, Aldo Campeol i Trevisos
Biznesmeni, Ado Campeol, i quajtur nga mediat italiane edhe si “babai i ëmbëlsirës, Tiramisu”, ka vdekur në moshën 93-vjeçare. Campeol ishte pronar i “Le Beccherie”, një restorant në Treviso në...
Nga 10 gushti/ Qeveria Rama jep lajmin e rëndësishëm për emigrantët në…
I shumëpritur prej dhjetorit 2019 kur skadoi marrëveshja në fuqi, konvertimi i patentave shqiptare në italiane po bëhet realitet. Më në fund, më 10 gusht, Ministria italiane e transporteve ka nxj...
Ikona Carra, që sot, nuk është më mes nesh; Raffaela ndahet nga jeta në moshën 78 vjeçare
    Ikona e ekranit italian Raffaella Carra ka nddërruar jetë në moshën 78-vjeçare  ditën e sotme.  “Raffaella na la. Iku në një botë më të mirë, ku humanizmi i saj, e qeshura e saj dh...
Vizita e Ramës/ Sot Italia e bën zyrtare njohjen e patentave shqiptare. Ja vendimi për emigrantët.
Italia njeh zyrtarisht patentat shqiptare. Marrëveshja mes Shqipërisë dhe Italisë është publikuar sot në Fletoren Zyrtare, pasi dy vendet e nënshkruan atë më 18 mars. Si pasojë e kësaj marrëves...
“U KRY”/ Rama Njofton Vendimin Zyrtar për emigrantët shqiptar në Itali, nga sot…
Kryeministri Rama ka reaguar në lidhje me marrëveshjen midis dy vendeve për njohjen e patentave shqiptare në Itali. Ndërkohë Rama ka theksuar se hapi tjetër i domosdoshëm është njohja e pensionev...
Italia njeh patentat shqiptare, marrëveshja zyrtarizohet nesër! Rama: Tani do të fokusohemi te njohja e pensioneve të shqiptarëve në Itali
( FOTO: Ministri i Jashtëm i Italisë, Luigi di Maio dhe kryeministri Edi Rama) Nga dita e nesërme patentat e shqiptarëve do të njihen në Itali. Marrëveshja është arritur, e ndërsa pritet zyrtar...
Drogë me autobus dhe trena nga Shqipëria në Itali e Gjermani/ Operacioni ndërkombëtar prangos 55 persona, shkatërrohet grupi shqiptaro-nigerian! 6 të arrestuar në Vlorë.
55 persona, 27 prej të cilëve shqiptarë, janë arrestuar pas një operacioni ndërkombëtar anti-drogë. Është shkatërruar grupi shqiptaro-nigerian, ndërkohë që 6 prej anëtarëve janë prangosur në Vlorë...
Vizita e Ramës në Pulia, Emiliano: Tirana dukej si një qytet i dalë nga lufta, ndryshimet janë me të vërtetë emocionuese
Kryeministri Edi Rama ndodhet në Pulia të Italisë me rastin e 30-vjetorit të eksodit të shqiptarëve drejt vendit fqinj, ku po zhvillon një konferencë me  ministrin e Jashtëm Italian, Luigi Di ...