Etiketa: itali

Festuan Pashkët në tarracën e pallatit në kohë koronavirusi, banorët “sulmojnë” helikopterin që i ndërpreu
Në Itali vazhdojnë të qëndrojnë në fuqi masat shtrënguese për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit. Italia numëron deri më tani 19,899 viktima të shkaktuara nga koronavirusi dhe kjo ka bërë që...
Koronavirusi, raporti i shërbimeve sekrete Amerikane për Donald Trump: Italia në krizë. Rreziku kinez
  Shërbimet amerikane të vendosura në Itali i kanë dërguar një raport Donald Trumpit duke sqaruar se situata në Itali është "shumë delikate dhe në ekuilibër të paqëndrueshëm" për sa i përket politi...
Coronavirusi: BE mund të dështojë, paralajmëron Giuseppe Conte i Italisë
Nga Mark Lowen, Korrespondent i BBC Romë Kryeministri i Italisë i ka thënë BBC-së se Bashkimi Evropian rrezikon të dështojë si një projekt në krizën e koronavirusit. Giuseppe Conte thotë se ...
Itali/ Shembet ura në rrugën për në Toscana, izolimi nga Covid shmang tragjedinë
    (ANSA) - Romë, 8 Prill - Një urë u rrëzua të Mërkurën në një rrugë provinciale pranë Massa Carrara në Toscana. Një furgon u godit nga muratura e rënë dhe shoferi u dërgua në...
Rritet prapë numri i viktimave në Itali; sot 636.
ITALI- Numri i viktimave të shkaktuar nga Koronavirusi në Itali vijon të mbetët i lartë. Pas lajmeve te djeshme qe u kosntatua nje renie, sot perseri numri i ngjit lart. Sipas të dhënave të...
Bie ndjeshëm numri i viktimave dhe të infektuarve në Lombardi
Në rajonin verior të Italisë, Lombardi, 24 orët e fundit regjistrohet numër më i ulët njerëzish të vdekur dhe të infektuar ndërkohë që është rritur numri i testeve që i bëhen popullatës. Në 24 ...
Flasin heronjtë shqiptarë që shkuan të luftojnë CoVid-19 në Itali: Kemi frikë por…
ITALI- Ekipi i 30 mjekëve shqiptarë që zgjodhën që të shërbenin në Itali kundër CoVid-19, prekën zemrat e të gjithë italianëve dhe u bënë kryefjala e medieve dhe e politikës atje. Së fundmi “...
“La Repubblica”: Shqipëria, përralla befasuese e Kryeministrit Rama
Në një botë të kthyer përmbys, Shqipëria ndihmon Italinë dhe dërgon “një ngarkesë” shqiptarësh që ne, të frikësuar nga pushtimi i huaj, nuk i mirëpresim. Por, në fakt ata janë mjekë dhe infermierë...
COVID-19/Itali, 837 vdekje të tjera në 24 orët e fundit
Koronavirusi nuk ndal dorën në Itali, ku vetëm në orët e fundit janë shënuar 837 të vdekur. Bashkë me viktimat e orëve të fundit shkon në 12.428 viktima në total. Në raportin e 24 orëve të f...
Sot Italia me flamuj në gjysmë shtizë, bilanci tragjik 11,591 viktima
Teksa Italia regjistron një bilanc tragjik me 11,591 viktima dhe 101,739 të prekur nga pandemia Covid-19, sot flamujt e vendit fqinj, në të gjitha zyrat publike do të ulen në gjysmë shtizë, si...
Faqja 2 prej 3112345...102030...E fundit »