Etiketa: itali

Covid19/ Italia ‘kapi’ sot shifrën më të mirë të të infektuarve që nga 10 marsi.
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 28884, që do të thotë janë 174 viktima në 24 orët e fundit. Rastet t...
Covid19/ Rritje e frikshme, në Itali numri i të vdekurve sot 205 më shumë se dje.
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 28710, që do të thotë janë 474 viktima në 24 orët e fundit, 205 më shum...
Matteo Salvini, Lega mbyllet në Parlament “deri në fundin e hidhur”: revoltë demokratike kundër kryeministrit Conte
"Lega do të jetë pafundësisht në Parlament, ditë e natë, derisa të jepen përgjigje të qarta". Matteo Salvini sposton të gjithë dhe në transmetim të drejtpërdrejtë në TV njofton ofensivën e Carrocc...
Serbia dërgon katër aeroplanë me pajisje mjekësore në Itali
Ivana Sekularac BEOGRAD, 25 Prill (Reuters) - Serbia dërgoi të shtunën katër aeroplanë që transportonin pajisje mjekësore përfshirë doreza, maska dhe veshje mbrojtëse në Itali, si një dhurate p...
Lufta ndan Covid-19, Shqipëria nis drejt Italisë një tjetër grup mjekësh dhe infermierësh
Një tjetër grup mjekësh dhe infermierësh nga Shqipëria janë nisur sot drejt Italisë, për të ndihmuar në luftën kundër koronavirusit. Ky është grupi i dytë me mjekë dhe infermierë shqiptarë, që ...
A do të ushqejë epemia e koronavirusit në Itali ekstremin e djathtë?
AFP 18 prill, 2020, Lideri i partisë së ekstremit të djathtë Lega të Italisë, Matteo Salvini mund të rezultojë fituesi më i madh nga bllokimi Romë (AFP) - Italia po fikson barrën e reces...
BE kërkon falje ‘nga zemra’ para Italisë mbi virusin.
Bashkimi Europian ka gabuar në qasjen ndaj Italisë, shtet i cili u la i vetëm në periudhën më të vështirë të pandemisë koronavirus. Këtë e konfirmon dhe kërkim falja e dytë që vjen nga presidentja...
Festuan Pashkët në tarracën e pallatit në kohë koronavirusi, banorët “sulmojnë” helikopterin që i ndërpreu
Në Itali vazhdojnë të qëndrojnë në fuqi masat shtrënguese për të ngadalësuar përhapjen e koronavirusit. Italia numëron deri më tani 19,899 viktima të shkaktuara nga koronavirusi dhe kjo ka bërë që...
Koronavirusi, raporti i shërbimeve sekrete Amerikane për Donald Trump: Italia në krizë. Rreziku kinez
  Shërbimet amerikane të vendosura në Itali i kanë dërguar një raport Donald Trumpit duke sqaruar se situata në Itali është "shumë delikate dhe në ekuilibër të paqëndrueshëm" për sa i përket politi...
Coronavirusi: BE mund të dështojë, paralajmëron Giuseppe Conte i Italisë
Nga Mark Lowen, Korrespondent i BBC Romë Kryeministri i Italisë i ka thënë BBC-së se Bashkimi Evropian rrezikon të dështojë si një projekt në krizën e koronavirusit. Giuseppe Conte thotë se ...
Faqja 2 prej 3112345...102030...E fundit »