Etiketa: itali

Sharon Stone preket nga akti i Shqipërisë për dërgimin e mjekëve në Itali: Faleminderit me gjithë zemër!
Ikona e kinematografisë botërore ka falenderuar Shqipërinë, teksa bashkangjitur mesazhit të saj ka publikuar edhe një foto shumë domethënëse, të dy realiteteve që kanë lënë gjurmë në historinë e d...
Barbara d’Urso: “Shqiptarët, një popull i mrekullueshëm”, moderatorja italiane preket për gjestin e mjekëve
Moderatorja italiane Barbara d´Urso, ka shprehur vlerësimet maksimele për Shqipërinë, pas dërgimit të një ekipi mjekësh. Ata shkuan në Itali, për t’i ardhur në ndihmë në luftën kundër Covid-19. Ky...
Raporti: Itali, ja identikiti i viktimave
Mosha mesatare e të vdekurve është 78 vjec dhe shumë prej tyre kishin sëmundje të mëparshme. Por virusi ka vrarë edhe 15 persona të shëndetshëm Federico Giuliani Një raport i detajuar dhe i ...
30 mjekët shqiptarë drejt Italisë që tërbuan sot të vetëquajturën… opozitë shqiptare
Koment/ Në vend që të ndiheshin krenarë si gjithë shqiptarët, dërgimi nga Tirana drejt vijës së parë të frontit më të vshtirsë të luftës kundër koronavirusit në Itali, e ka tërbuar opozitën ton...
Ekipi me 30 mjekë për të ndihmuar Italinë/ Conte poston videon dhe falenderon me flamurin shqiptar
ITALI- Një ditë pasi qeveria shqiptare dërgoi në Bergamo një skuadër prej 30 mjekësh e infermierësh për t’ju bashkuar bluzave të bardha në vijën e parë të luftës kundër COVID-19, vjen një reagim...
Nuk ka më fjalë: Numri i të vdekurve në Itali i kaloi 1000 në ditë
Italia ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 10023, që do të thotë janë 889 viktima në 24 orët e fundit.  Rastet ja...
Italianët të entuziazmuar nga solidariteti i mjekëve shqiptarë: ‘Erdhët të rrezikoni jetën për një popull që ju ka trajtuar keq’.
30 mjekët shqiptarë kanë mbërritur në Itali, teksa janë pritur në aeroport nga ministri i Jashtëm italian Luigi Di Maio. Ai ka dalë live në Facebook teksa ka pritur mjekët të shoqëruar nga minist...
Shqipëria solidare me Italinë/ 30 mjekë dhe infermierë nisen në Bergamo për luftën me koronavirusin
Vendi yne po perballet prej nje muaji  me betejen e koronavirusit, me shtim te numrit te te prekurve dhe po ashtu edhe viktimave, por në këtë situatë, tridhjetë mjekë shqiptarë mberrijne sot ne It...
COVIS-19/ Italia, numri i vdekjes ngjitet në kulm, si numri i djallit- 969 në një ditë
  Italia ka shënuar sot rekord të numrit të viktimave brenda 24 orëve nga koronavirusi. Të dhënat janë dramatike, plot 969 të vdekur. Kjo është shifra më e lartë e regjistruar në Itali që k...
Salvini: Pa 100 miliard euro plan shpëtimi, prisni revolta në Itali.
Salvini: Pa 100 miliard euro plan shpëtimi, prisni revolta në Itali. CHRIS TOMLINSON   Senatori populist italian Matteo Salvini ka paralajmëruar se pa një paketë të konsiderueshme nd...
Faqja 3 prej 3112345...102030...E fundit »