Etiketa: itali

PD KËRKON TË SHPALLET PERSON ‘A NON GRATA’ AMBASADORI I ITALISË, CUTILLO
Fill pas vendimit të Këshillit Kombëtar të PD-së për djegien unanime të mandateve të deputetit, jo vetëm prej deputetëve të sotëm, por edhe nga ata të listës së dorëzuar në KQZ e ku Lulzim Basha b...
Umberto Bossi godet kokën dhe transportohet në spital: Është rëndë
Umberto Bossi është transportuar në spitalin e Varezes me helikopter të ndihmes se shpejte. Sipas informacioneve të para, Senatùri kishte pasur një përkeqesim në shtëpi, ndoshta një ishemi, rreth ...
Papa Françesku, një takim sensacional në Vatikan me gjyqtarët: Në Itali komandon ai?
  "Pavarësi e jashtme",për të afirmuar "me force" karakterin jopolitik të gjyqësorit dhe për të mbajtur larg "favorizimet dhe tendencat, të cilat ndotin zgjedhjet, marrëdhëniet dhe emërime...
Sanremo 2019, Mahmood triumfon me këngën Soldi. Por ka revoltë ne Ariston: publiku kurorëzon Loredana Bertè
Për Ariston-in, Festivalin e Sanremos e ka fituar Loredana Bertè: kur vendoset në vendin e katërt audienca çmendet, proteston, bërtet "Loredana, Loredana". Aq shumë saqë Claudio Bisio është i dety...
Përplasja Paris- Romë kishte nisur, kjo ishte vetëm kulmi.
Nga: Chiara Sarra / Pas akuzave të reja nga ana e Italisë që ankohet se xhandarët vazhdojnë bastisjet e tyre në kufirin italian duke vonuar shpesh qarkullimin e trenave, Franca ka vendosur të t...
Tajani: “Politika e jashtme e marrë, Italia kurrë kaq e izoluar”
-Presidenti i Parlamentit Evropian ka ndërhyrë mbi krizën e tanishme midis Italisë dhe Francës: "Shkojmë në anën e gabuar për kapriciot e Di Maios"-. Nga: Giorgia Baroncini/ Vendimi i Paris...
Përplasja: Franca tërheq ambasadorin nga Italia; kjo nuk ka ndodhur që pas Luftës së Dytë Botërore
Është thelluar grindja diplomatike mes Francës dhe Italisë. Franca po ankohet për ‘sulme të pabaza dhe të çuditshme’ të pohuara nga liderët italian. Franca ka tërhequr ambasadorin e vet në Ital...
‘Provokim i papranueshëm’: Populistët italianë tallin establishmentin francez duke takuar Jelekët e Verdhë.
Nga: Victoria Friedman, Breitbart/ Ministria e jashtme e Francës ka reaguar me zemërim pasi zëvendëskryeministri populist i Italisë, Luigi Di Maio, u takua me Jeleket e Verdhë të Francës, duke ...
Vittorio Feltri, informacione konfidenciale: pse në zgjedhjet për PE do të fitojnë Salvini dhe Meloni
Mungojnë më shumë se tre muaj nga zgjedhjet evropiane dhe te flasësh tani duket e parakohshme. Megjithatë, është më mirë të përgatiteni në kohë për ngjarjen që nuk do të jetë vendimtare vetëm për ...
Ish militanti komunist Italian, Battisti, ekstradohet pas disa dekadave i fshehur në Bolivi.
Ish militanti komunist, Cesare Battisti, i shpallur në kërkim në Itali për katër vrasje në vitin 1970, arriti në Romë të hënën pasi një skuadër e policisë ndërkombëtare e kapën dhe e arrestuan në ...
Faqja 5 prej 24« E para...34567...1020...E fundit »