Etiketa: itali

Koronavirusi vret çdo ditë e më shumë në Itali, 627 viktima në 24 orët e fundit
Shifrat mortore po rriten frikshëm në Italinë fqinje. 627 viktima të tjera janë regjistruar në Itali në 24 orët e fundit ndërkohë që të infektuarit e rinj janë 4670. Në konferencën për shtyp të...
COVID-19/ Sa njerëz mori sot virusi nga Shqiperia e në botë. Në Itali, 475
Sot është shënuar viktima e dytë nga koronavirusi në Shqipëri dhe ishte një 66-vjeçar nga Lushnja. Sa i përket vdekjeve totale deri në këto momente është 823, ku 475 viktima janë regjistruar ...
E frikshme/ 368 të vdekur në 24 orët e fundit në Itali
Italia sapo ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 1809, që do të thotë janë 368 viktima në 24 orët e fundit.  Raste...
Shifra të frikshme nga Itali/ 250 viktima vetëm në 24 orët e fundit
Italia sapo ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit sa i përket të prekurve me Koronavirus. Numri i viktimave ka shkuar në 1266, që do të thotë janë 250 viktima në 24 orët e fundit. Rastet...
Italia vë drynin dhe hedh çelësin deri në vdekje të virusit COVID-19
ROME (Reuters) – E gjithë Italia vihet në dry, lëkundjet e tregut financiar dhe rebelimi i të burgosurve bënë të qartë ditën e Hënë se sa është shtrirë epidemia globale e koronavirusit dhe ka kapu...
I fundit/ 366 të vdekur në Itali nga koronavirusi, 113 vetëm në 24 orët e fundit
Koronavirusi në Itali po avancon me ritme shumë të larta, ku vetëm në 24 orët e fundit janë shënuar 113 viktima. Sipas raportimeve të fundit bëhet me dije për 6387 të prekur, 366 të vdekur dhe ...
Kryetari i PD Italiane preket nga koronavirusi. “Kurajë të gjithëve…!’, shkruan. VIDEO
“Mjekët më kanë thënë se jam pozitiv me infeksionin e koronavirusit”. Kështu deklaron kryetari i Partisë Demokratike në Itali, Nicola Zingaretti. Vetë Zingaretti e ka dhënë lajmin përmes një...
Ciklon mesdhetar nga e hëna, stuhi dhe shumë dëborë në male
Fundjava do të kalojë me mot të paqëndrueshëm në Qendër-Veri dhe mesatar në Jug në pritje të motit të keq të javës së ardhshme: të hënën dhe të martën një ciklon mesdhetar do të shkaktojë stuhi ve...
Media në Botë: Italia sheh të rriten rastet e virusit 45%; 11 të vdekur
The Associated Press, AP, Breitbart   ROME (AP) - Italia raportoi një rritje prej 45% në ditë për personat e infektuar me koronavirus ndersa vendet e tjera në Evropë regjistruan rastet ...
Kryeministri Conte: ‘Nuk ka kohë për polemika, të veprojmë së bashku!’. / 350 të prekur dhe 11 viktima në Itali.
Italia po kalon orë të vështira nga koronavirusi. Mediat italiane shkruajnë që numri i të infektuarve është rritur duke shkuar në 350. Deri tani numërohen 11 viktima, ku viktima e fundit u regj...
Faqja 5 prej 31« E para...34567...102030...E fundit »