Etiketa: pd

LAJM I FUNDIT/ Kongresi i PD: Japin dorëheqjen 7 anëtarë të Këshillit Kombëtar
Nga salla e Pallatit të Kongreseve ku po zhvillon punimet Kongresi Kombëtar i Partisë Demokratike, njoftohet se shtatë anëtarë të Këshillit Kombëtar, të propozuar edhe si anëtarë të Këshillit të r...
Basha në Kongres: Paralajmëron largimin e tij nga kreu i Partisë Demokratike
Koment/ Kryetari i partisë demokratike, sot, gjatë fjalimit në Kongresin Kombëtar të partisë Demokratike ka paralajmëruar se do të largohet nga kryesimi i kësaj partie duke i lënë vendin një ‘b...
Sapo filloi Kongresi i PD, një anëtare e Këshillit tërhiqet nga gara: Basha “një grevëthyes…’
Edith Harxhi, anëtare e Këshillit Kombëtar të PD dhe e propozuar në Kongresin që sapo u hap, si anëtare edhe për katër vjetet që vijnë, njofton se ‘tërhiqet nga gara’. Zonja Harxhi, ish- studen...
Sot Kongresi Kombëtar i PD, të gjithë armiqve u mbyllet dera
Sot në ora 11. 00 mblidhet Kongresi Kombëtar i PD, në të njëjtën sallë dhe në të njëjtin pallat që ishte dedikuar për Kongreset e Partisë së Punës ( Komuniste) gjatë diktaturës. Konfliktet e vitev...
Rudina Hajdari: Dorëzoj mandatin e PD. Nuk ka të ardhme nga kjo parti ‘që nuk kuptohet nga populli’.
Deputetja Rudina Hajdari, njëkohësisht bija e Heroit të Demokracisë, Azem Hajdari, ka bërë sot një deklaratë publike ku thotë se ‘dorëzon mandatin e deputetes’ të marrë nga PD. Ajo shkruan: ...
Edhe këtë vit, festat kombëtare- më dy koka.
Koment: Veritas/ Sot është 28 nëntori, dita e Pavarësisë Kombëtare. Por çfarë është nesër? 29 nëntori për gjysmë shekulli e më shumë ishte festuar si ‘Dita e Çlirimit’ të Atdheut nga pushtue...
Politika bie në gjuhën e vulgut. Basha i PD thotë: “Zmbrapsu o plehrë!” ndaj kryeministrit.
“Do të pëlqente ta bëje dëshmore me zor o plehër, efektiven e policisë!”, tha kryetari i PD, Basha sot në një konferencë për publikun- Kryedemokrati Lulzim Basha sot më keq se kurrë nuk është p...
FARSA E RE E LULZIM BASHËS NUK ËSHTË PROCESI JUAJ
Nga: Astrit Patozi/ (Në përgjigje të interesit të shumë demokratëve të zhgënjyer nga shkeljet e rënda të statutit dhe nga zgjedhjet fiktive, që po zhvillohen në Partinë Demokratike) Megjith...
OSBE: Ligji anti- shpifje? ‘Mirë!, por kujdes vijën e hollë’. PD jo në KQZ! ‘Keqardhje!’
( FOTO: Bernd Borchardt, Ambasador i OSBE)/ Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt, gjatë zhvillimit të ‘Forumit për Zhvillimin e Medias’ ka folur për lirinë e shtypit, nismën e kryeminis...
Edhe një shkencëtare që ka, PD e përdor për burgime.
Nga: Liza- Marica Fani/ Ky është mëkat që bën një parti, qoftë edhe Partia Demokratike, e cila u krijua bash si forcë për të luftuar mëkatin e partisë ateiste dhe dhunën e saj mbi njeriun, që i...
Faqja 1 prej 3212345...102030...E fundit »