Etiketa: pd

Ironia/ Rama përafron fjalët ‘balonë tabake’ me mbiemrin e deputetes Jorida.
Kryeministri Edi Rama foli sot në një konferencë për mediat, mbi lajmin e djeshëm për Eurobondin, të cilin e cilësoi si lajm shumë të mirë dhe që sipas tij, tregon se vendi ynë është i besuesh...
“Nuk e mora vesh çfarë kërkoi”/ Murrizi flet pas takimit me ambasadoren: I thashë, s’e votojmë “Zgjedhoren”, kemi 3 kushte
Në përfundim të takimit me ambasadorët e SHBA-BE-së, Myslim Murrizi deklaroi se vota e tyre në Kuvend do të jetë kundër kësaj marrëveshje, pasi nuk janë plotësuar tre kushtet e tyre. Murrizi tha s...
Akuza e PD/ Rama: ” Jam në Shqipëri qysh pardje! Për reformën do presim edhe sot pa folur!
Kryeministri Edi Rama ka bërë një reagim në twitter për akuzat e opozitës për udhëtimin e tij në Francë dhe për reformën zgjedhore.  “Kam shkuar pasditen e të premtes e jam kthyer mesditën e ...
Ku ngeci Reforma Zgjedhore/ Ambasadorët e SHBA, BE dhe Britanisë zbresin në selinë e PD.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim, ambasadori i BE-së, Luigi Soreca dhe ambasadori i Britanisë, Duncan Norman kanë mbërritur në selinë e Partisë Demokratike, për të nis...
Orët e fundit, ende nuk ka fund Reforma Zgjedhore. Media thotë se një përfaqësues amerikan po bisedon veçmas me PS dhe PD
Këshilli Politik është mbledhur për të diskutuar çështjet e mbetura pezull të reformës zgjedhore. Ato janë disa dhe nuk është e qartë, nëse do të ketë kohë për të arritur sonte një dakordësi. M...
PD harron partitë e vogla/ Agron Duka i bindur: Ka marrëveshje mes opozitës dhe PS për mos të ndryshuar sistemin zgjedhor
Prej vitesh partite e vogla satelite te PD kane kerkuar ndryshimin e sistemit zgjedhor. Por dita ditës aleatët e opozitës po shfaqen të zhgënjyer me sjelljen e PD dhe LSI në lidhje me premt...
Çfarë po aludon Basha i PD kur thotë se nuk do të ketë më ‘opozitë që ulëret’? E kaa me Berishën apo me Metën, apo me të dy bashkë?
“Opozita nuk është për të bërtitur. Ka ikur koha e opozitave që bërtisnin’, tha Lulzim Basha në një intervistë Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, la të kuptojë shumëçka në një intervistë lidhur me...
Rama: PD s’mund të japë mend as për tabelën e shumëzimit, jo më për strategjinë e testimit
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetet sociale pas thirrjeve të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe figurave të tjera të saj, drejtuar qeverisë për të ndryshuar strategjinë e testi...
SHIKONI FOTOT/ Basha i jep mijëra dollarë Facebook-ut për audiencë, ndërsa flet për ‘shqiptarët që s’kanë para të ushqehen’.
Kryetari i Partisë Demokratike artikulon ditë pas dite planin e tij ekonomik, të cilin e cilëson si një zgjidhje për një krizë të madhe financiare tek e cila pretendon se ka hyrë vendi. Por tek...
Bylykbashi i PD kërkon ‘arrestimin’ e Edi Ramës. Rama: “O Zot pse nuk e pate mendjen kur i krijove këta”/
Pardje, gjate nje bisede me minsitrin e Jashtem te Italise mbi motivin pse kryeministri shqiptar u motivua per te derguar 30 mjeke e infermiere ne ndihme te Italise per luften kunde koronavirusit,...
Faqja 1 prej 5512345...102030...E fundit »