Etiketa: is_tag

PD do të votojë Amnistinë; por vë kusht Berishën. Mos e amnistoni, është i hetuar në SPAK.
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj në një deklaratë për mediet ditën e sotme u shpreh se seanca plenare e së enjtes, ku mazhoranca kaloi e vetme disa ligje është zhvi...
Amnistia, PS pranon propozimin e PD/ Do të lirohen të ndaluarit gjatë protestave të opozitës
Mazhoranca ka pranuar një amendament të propozuar nga deputeti Enkelejd Alibeaj në draftin për amnistinë penale. “Duke pranuar këtë ndryshime përjashtohen nga ndjekja penale si dhe pushohen të ...
Vula e PD-së: Gjykata e Lartë kthen çështjen për rishqyrtim në Apel.
Gjykata e Lartë ka vendosur rikthimin për rishqyrtim në Apel çështjn e vulës dhe logos së PD-së. Në vendimin e para pak çasteve gjykata thekson se në vendimin e 3 marsit 2023, Gjykata e Apelit ...
Seanca për vulën e PD-së, Berisha braktiset nga mbështetësit në protestën para Gjykatës së Lartë
Ndërsa në Gjykatën e Lartë po mbahet gjyqi për vulën e PD-së, Sali Berisha ka thirrur protestë para ambienteve të saj. Në krye të protestuesve janë deputetët Flamur Noka, Luçiano Boçi dhe disa zyr...
Marrëveshja për Emigrantët/ Kushtetuesja ‘rrëzon’ Bashën, nuk legjitimon PD-në si subjekt ankimues.
Gjykata Kushtetuese ka rrëzuar kërkesën e Lulzim Bashës për marrëveshjen e emigrantëve me Italinë. Kujtojmë se Kushtetuesja ktheu kërkesën e Lulzim Bashës për plotësim dokumentacioni, por pasi u d...
Berishës iu hoq imuniteti, reagon Basha: ‘PD mbetet e vendosur në mbështetje të vendimit dhe SPAK!’.
Ndonëse nuk ishte i pranishëm në sallë dhe të votonte me fuqinë e kartonit, Lulzim Basha tha se do të mbështesë gjithmonë SPAK dhe heqjen e imunitetit të çdo personi që është kërkuar nga drejtësia...
Përplasjet në Kuvend, reagon PD: Opozita që kacavirret dritareve!
Nënkryetari i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku, ka reaguar në lidhje me përplasjen e deputetëve të PD me Gardën e Repulikës, në ambientet e Kryesisë së Kuvendit. Përmes një postimi në face...
FOTO LAJM: Garda u mbylli dyert e Kryesisë, Flamur Noka ngjitet nga kangjellat
Deputeti i PD-së, Flamur Noka ka hyrë brenda Kryesisë nga kangjellat e portës pasi Garda u mbylli dyert. Ai është ngjitur sipër portës duke arritur të hyjë brenda. Gjithashtu edhe deputeti Saim...
BKH nis shqyrtimin e provave të dhunës në Parlament, PS mbledh firmat për ‘ndëshkimin’ e deputetëve të Berishës
Policia dhe Oficerët e BKH-së kanë mbledhur provat për pamjet filmike të kamerave të sigurisë të sallës së parlamentit ku në seancën e 2 nëntorit deputetët e Rithemelimit krijuan kaos duke marrë k...
Kuvend/ Pengohet nisja e Konferencës së Kryetarëve, deputetët e PD bllokojnë hyrjen
( FOTO: Arkiv) Deputetët e “Foltores” vazhdojnë misionin e tyre për të penguar çdo aktivitet që zhvillohet në godinën e Kuvendit. Sot në orën 10:00 ishte parashikuar të niste Konferenca e Kr...