Etiketa: pd

Bylykbashi i PD kërkon ‘arrestimin’ e Edi Ramës. Rama: “O Zot pse nuk e pate mendjen kur i krijove këta”/
Pardje, gjate nje bisede me minsitrin e Jashtem te Italise mbi motivin pse kryeministri shqiptar u motivua per te derguar 30 mjeke e infermiere ne ndihme te Italise per luften kunde koronavirusit,...
Një nga liderët dhe themelues i PD, Eduard Selami: Akti i Ramës na nderon të gjithëve
PD dhe mediat pranë saj, kanë sulmuar dërgimin e 30 mjekëve dhe infermierëve shqiptarë në Itali, nga ana e Qeverisë së drejtuar nga Edi Rama. Gjest ky, që është vlerësuar shumë nga italianët dh...
Kryetari i PD Italiane preket nga koronavirusi. “Kurajë të gjithëve…!’, shkruan. VIDEO
“Mjekët më kanë thënë se jam pozitiv me infeksionin e koronavirusit”. Kështu deklaron kryetari i Partisë Demokratike në Itali, Nicola Zingaretti. Vetë Zingaretti e ka dhënë lajmin përmes një...
Koncesioni i check up-it në Shëndetësi mbërrin në SPAK
-Kallëzohet ish-ministri Beqaj, ministrja Manastirliu dhe aksionerja e kompanisë fituese të check up- Partia Demokratike ka dorëzuar në Prokurorinë e Posaçme Antikorrupsion, SPAK, kallëzimin pe...
Basha dëgjon hallet e gjyshe Verës: ‘Nuk kam paguar ujin!’
Lideri demokrat, Lulzim Basha ka kaluar një paradite me një zonjë në Tiranë, ku është njohur nga afër me hallet dhe problemet që has çdo ditë familja e saj. Në bashkëbisedimin mes tyre, zonja i...
Lobimi me financime ruse/ Gjykata pushon çështjen ndaj Bashës dhe zyrtarëve të PD
Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen ndaj Lulzim Bashës dhe dy zyrtarëve të Partisë Demokratike të akuzuar për kontratat e lobimit në SHBA me financime ruse. Gjykata rrëzoi akuzën e Prokuroris...
Lobimi i PD në Amerikë me 675 mijë dollarë: Nis seanca gjyqësore në ngarkim të Lulzim Bashës &Co.
Ka nisur në Gjykatën e Tiranës seanca paraprake për zyrtarët e Partisë Demokratike, të cilët janë të pandehur për lobimin 675.000 dollarë në SHBA. Kryedemokrati Lulzim Basha është i pandehur në...
At Zef Pëllumbi, profecia e Rustem Gjatës dhe PD e sotme në duart e Çlirimit
Dossier nga Ekskluzive/ “Rustem Gjata, qi ishte kenë gjykatës dikur e që në atë kohë ishte kryetar i gjykatës kushtetuese, po na i thotë plakut të shkretë: ‘Ndigio këtu, more djalë; s’lojtëm ng...
PD distancohet nga akti i vet i largimit nga zgjedhjet. ‘Të shkojmë në zgjedhje edhe me këtë kod’, thotë Kaso.
Opozita e bashkuar nuk ka ende një konsensus nëse duhet ndryshuar apo jo sistemi zgjedhor dhe nëse po, cili do të ishte më i përshtatshëm për Shqipërinë. Grupi i punës që udhëhiqet nga drejtues...
PD: ‘Kur të vijmë në pushtet do të heqim të gjitha taksat…’.
Përfaqësues të Partisë Demokratike dhe opozitës së bashkuar janë takuar sot me përfaqësues të biznesit të vogël dhe të mesëm dhe shoqatën e biznesit të vogël të Shqipërisë ku janë njohur me proble...
Faqja 2 prej 5512345...102030...E fundit »