Etiketa: pd

Deputeti demokrat Maliqi: A jeni gati t’i shkoni pas Bashës kur po kërkon shpëtimin e vet?…
Koment/ Lefter Maliqi, i cili u betua paraditen e së mërkurës si deputet i Kuvendit të Shqipërisë, e ka cilësuar të gabuar qëndrimin e kreut të opozitës, Lulzim Basha, i cili e pati vendosur atë t...
Rudina Hajdari mbyll dilemat: “Parlamenti është vendi i duhur… Babai im u përjashtua dy herë nga PD”. VIDEO
Intervistë e Zërit të Amerikës/ Në Tiranë, deputetja e Partisë Demokratike, Rudina Hajdari, bëri të ditur se do të vazhdojë të marrë pjesë në punimet e parlamentit, duke kundërshtuar vendimin e...
Alban Zeneli, ish- deputet i PD gati për mandatin e Flamur Ndokës.
KQZ u jep sot mandatin 6 kandidatëve nga PD dhe LSI, ata bwhen gati  për t’u betuar si deputetë të rinj të opozitës. Por një tjetër kandidat nga listat zgjedhore të PD-së ka dorëzuar këtë të hënë ...
Zv. Ambasadorja e SHBA- në zyrat e PD. A do të marrë kthesë qëndrimi ‘inert’ ndaj Shteteve të Bashkuara?!
Koment/ Çështja më e rëndësishme që del nga protestat e opozitës kundër qeverisë dhe parlamentit me idenë e ‘rrëzimit të qeverisë’, është izolimi i partive opozitare nga Shtetet e Bashkuara dhe ng...
Presion mbi Rudinën, zonja Hajdari njofton aleatët perëndimor.
Një vajzë e brishtë, e bija e liderit të Studentëve të Dhjetorit, Azem Hajdari, është vënë në ‘turrën e druve’ të Partisë ‘Demokratike’ që krijoji i ati dhe të militantëve të verbër që yshten nga ...
Bejko, ish kryetar i PD Gjirokastër: Nëse përjashtoni Rudina Hajdarin, ‘nuk jam më anëtar i PD’.
Vendimi i Rudina Hajdarit për mos djeguar mandatin e saj si deputete ka ngjallur jo pak polemika në radhët e politikës. Madje eksponentë nga PD thanë se Hajdari do përjashtohej nga kjo parti njëso...
I FUNDIT/ Deputeti i ri (dhe i vjetër) i PD, Lefter Maliqi, pritet të kurorëzohet me mandat
(FOTO: Lulzim Basha dhe Lefter Maliqi)/ Lefter Maliqi, ish-kandidat i Partisë Demokratike në Qarkun e Beratit, ka dorëzuar të hënën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) formularin e dekrim...
NJË KËSHILLË FALAS PËR FILOZOFËT E REVOLUCIONIT
  Nga: Astrit Patozi/ Për filozofët e revolucionit, që, sipas tyre ka nisur në Shqipëri, kam vetëm një këshillë: Ta marrin me të qetë dhe të mos mërziten shumë nga këta të vijimit të listës...
FUNNY/ Basha kthehet me vrik si ‘nga Moska’. Ikën Murrizi i shkretë, si Koçi Xoxe.
Media pranë PD ka njoftuar sot gjithë ditën se Lulzim Basha ka qëndruar në Vjenë veç pak orë në një takim të PPE, dhe është larguar. Iu ka thënë atyre ç’u ka thënë për vendin tonë ‘të nxirë’, d...
SHQIPËRIA NUK DO TË DIGJET, EDHE PSE “BIJTË E SHQIPES” I KANË MARRË NË DUAR URAT E ZJARRIT
Nga: Astrit Patozi/ Për ata miq të shumtë që më pyesin se si arritëm në këtë pikë, kam një shpjegim fare të thjeshtë. Me atë që bën pazar, mund të bësh edhe luftë. Ky është rregulli, i cili, në...
Faqja 20 prej 55« E para...10...1819202122...304050...E fundit »