Etiketa: pd

Lufta’ në PD, reagon Bashkimi Europian: Jo dhunë në politikë!
Delegacioni i Bashkimit Evropian dënon aktet e dhunës që kanë ndodhur sot dhe u bën thirrje të gjithë aktorëve të përfshirë të ushtrojnë qetësi dhe përmbajtje. "Nuk duhet të ketë vend për dhunë...
Sulmuan Roland Bejkon, reagon PD: Mercenarët e Sali Berishës dhunuan anëtarin e Kryesisë së PD
Partia Demokratike e ka konsideruar këtë të shtunë dhunën e ushtruar ndaj anëtarit të Kryesisë qendrore të PD, Roland Bejko si një dhunë e mercenarëve të Sali Berishës. Në një njoftim për media...
Hapja me dhunë e dyerve në PD, Yuri Kim: SHBA e shqetësuar, ata që nxisin dhunën do jenë përgjegjës
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka reaguar për situatën në PD duke bërë thirrje që të mos ketë dhunë. Yuri Kim  në Twitter u bën thirrje organizatorëve të protestës të qëndrojnë larg dhunës dhe ...
Berisha nxit turmën, nga ana tjetër thërret: ‘Vetëpërmbahuni!’.
Protestuesit kanë arritur të hapin me forcë derën e PD, ndërsa Sali Berisha i cili është nisur në seli ka bërë thirrje për vetëpërmbajtje. Berisha tha se sot PD do të jetë shtëpia e L...
Alibeaj merret në mbrojtje nga Garda pas lajmit se do të vritet sot. “Sali Berisha do dhunë e gjak”
I menjëhershëm ka qenë reagimi i nënkryetarit të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, pas incidentit të ndodhur në selinë blu – ku mbështetësit e Sali Berishës kanë sulmuar deputetin Roland Bejk...
Dhuna në PD, SHBA mesazh të qartë Berishës: Kush nxit dhunë do të mbajë përgjegjësi!
Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka reaguar ashpër ndaj Sali Berishës për situatën që është krijuar në PD. "Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara me rritjen e tensioneve në ndërtes...
Dhunë në PD, militantët e Berishës shqyejnë dyert dhe futen në ambientet e partisë! Goditet Roland Bejko! Reagon PD: Berisha do gjak
Kaos në Selinë e Partisë Demokratike. Militantë të Sali Berishës nuk kanë pritur protestën e orës 12:00 por kanë 'pushtuar' katin e parë të godinës, duke shqyer derën kryesore dhe thyer xhama. Ndë...
Basha i mbyll çdo derë Berishës për negociata: Nuk jam më i hapur për asgjë ndaj Berishës ‘Non Grata’
  Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka bërë me dije se tani më nuk ka asnjë mundësi negociimi me Sali Berishën, për zgjidhjen e krizës. "Dua të përsëris se ndërsa nuk jam më i hapur për asgjë ndaj...
‘Nesër do vritet një deputet i PD-së?!’ Çollaku: Nuk është çështje e PD-së, porngjarje kriminale!’.
Deputeti i Partisë Demokratike, Kreshnik Çollaku ka folur në ‘Studio Live’ në Report Tv lidhur me deklaratën e Spartak Brahos se në protestën e ditës së nesërme do të vritet një deputet me inicial...
Një ditë para protestës, Basha: ‘Rrini larg! Nesër Berisha ka mobilizuar kriminelë e trafikantë për dhunë!’
Një ditë përpara protestës së 8 janarit, Lulzim Basha i është drejtuar të gjithë demokratëve që të qëndrojnë larg, pasi Sali Berisha ka mobilizuar trafikatë e kriminelë për dhunë. Kreu i PD thekso...
Faqja 3 prej 7712345...102030...E fundit »