Etiketa: pd

Përfundon takimi me dyer të mbyllura mes Bashës dhe zëvendësambasadorit amerikan, Smith
Takimi i zëvendësambasadorit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Demian Smith me kreun e selisë blu, Lulzim Basha, mesditën e 6 janarit ka përfunduar. Sipas burimeve, vizita e zyr...
Zhvillimet në PD/ Zëvendës- ambasadori amerikan, Smith, mbërrin në selinë e PD për takimin me Bashën
Zëvendës ambasadori amerikan Demian Smith ka mbërritur në selinë blu për një takim me kreun e PD Lulzim Basha. Vizita e tij vjen pasi disa deputetë nga grupi i Rithemelimit të PD dhe të rinjt...
Anëtarët e ‘rithemelimit’ të PD përpiqen të futen në selinë e vjetër, Basha i pret me kafe, derën e gjejnë mbyllur
Disa anëtarë të komisionit të rithemelimit të Partisë Demokratike mbërritën sërish sot në selinë e PD-së, por e gjetën përsëri derën e mbyllur. Ndryshe nga dje, këtë herë kryetari i PD-së, L...
Skadon ultimatumi për Bashën/ Flamur Nokës e deputetëve të tjerë ‘pro Berisha’ i mbyllen dyert e PD-së!
Lulzim Bashës i skadoi afati i ultimatumit që Sali Berisha i kishte vendosur për të liruar selinë e PD dhe për të lënë lidershipin. Ndërsa në PD nuk u shfaq thuajse asnjë lloj lëvizje gjatë gjithë...
Kësaj here do të vdesim vërtet
Frrok Çupi Kjo është hera e fundit që e presim vdekjen më këmbë. Sot ka mbaruar ultimatumi që ka dhënë Sali Berisha, i cili për hir të së vërtetës nuk doli si ‘katallani’ nga ujërat e detit të Mesd...
Sulmi i paralajmëruar mbi PD/ Basha: ‘Hera e parë që një politikan i lartë shpallet ‘non grata’ nga SHBA dhe sulmon partinë e tij!’
Kryetari i PD, Lulzim Basha ka reaguar personalisht me anë të një statusi në rrjetin social “twitter” pas protestës së njoftuar nga ish kryeministri Sali Berisha të shtunën në 8 janar para selisë ...
24 orë para skadimit të ultimatumit, Edi Paloka i ofron marrëveshje Lulzim Bashës
Deputeti i PD-së dhe njëherësh ish-nënkryetar i kësaj force politike, Edi Paloka i ka ofruar një marrëveshje Lulzim Bashës, për të zgjidhur çështjen e fraksioneve brenda PD-së. Të bëhet pjesë e...
PD, pas thirrjes së Berishës për protestë: ‘Dhuna, opsioni i vetëm që i ka mbetur!’
“Partia Demokratike nuk do të jetë kurrë e hapur për trafikantët e drogës që shoqërojnë Sali Berishën në sulmin që po përgatit kundër Partisë Demokratike për të vendosur hallin e tij mbi të ardhme...
5 dhe 8 janari- dy data të njoftuara për sulm mbi PD, Basha merr masa mbrojtëse. Reagon Komisioni i Rithemelimit
Grupi i Berishes i quajtur 'Rithemelimi' ka njoftuar se do te kete sulme mbi seline e PD 'nese Basha nuk largohet vete; dhe sulmet jane paralajmeruar per adatat 5 dhe 8 janar. Ndërkohë siç ...
PD e nis Vitin e Ri me ndryshime, ja çfarë ka ndodhur me selinë blu
  Partia Demokratike ka vendosur ta nisë Vitin e Ri 2022 me disa ndryshime. Bëhet fjala për disa ndryshime në pamjen e jashtme të ndërtesës. Ashtu siç mund të shihe...
Faqja 4 prej 77« E para...23456...102030...E fundit »