Etiketa: protesta

Protesta e dhunshme e të dielës: 42 në pranga, i proceduar edhe G.B që mund të jetë ‘Gazmend Bardhi’
Policia e Shtetit ka bërë bilancin e arrestimeve, procedimeve dhe shoqërimeve për individët që morën pjesë në dhunën e protestës ushtruar ditën e diele. Policia thotë se ka arrestuar 42 persona...
Mijëra vetë ju bashkuan tubimeve të reja kundër qeverisë çeke
Pragë (AFP) - Mijëra protestues kanë zbritur të martën ne rrugët e Pragës ndërsa demonstrimet kanë marre shkas kundër ministres së re të drejtësisë lidhur me shqetësimet që ajo mund ta clirojë kry...
Edhe protesta e studentëve kthehet në dhunë. Profesoresha amerikane u thotë ‘jo!’.
Një grup studentësh është grumbulluar para Ministrisë së Arsimit, duke kërkuar arsim më cilësor dhe punësim në të ardhmen. Por gjatë protestës pati edhe disa momente të dhunshme, nga disa prej ...
20 nga të 11 majit- në ‘arrest me burg’, 19 ‘në shtëpi’. PD: ‘Do të shpërblehen menjëherë pas luftës’…
Një deklaratë e Edmond Spahos, kryetar i grupit parlamentar të PD ka lënë shijen e deklaratave të komunistëve në Luftën e Dytë Botërore, kur partizanët u premtonin fshatarëve: ‘Hakun ua japim pas ...
FUNDI I NJË PROTESTE KU U SQULL DHUNA
Koment/ Dy partitë e opozitës (PD dhe LSI) që kanë humbur pushtetin njëra në vitin 2013 dhe tjetra në vitin 2017, kanë dalë përsëri sot në protestë ‘kombëtare’ në kërkim të pushtetit. Ato kanë ...
Ministri Lleshaj: ‘ Ata që bënë dhunë do të përgjigjen para Drejtësisë’.
Pas protestës së dhunshme të së shtunës, Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj, tha se përdorimi i bombave Molotov dhe mjeteve të ndaluara piroteknike, rrezikoi jetën e punonjësve të policisë, të p...
Spitali i Traumës njofton sa pacientë të traumatizuar nga protesta
Spitali i Traumës ka dalë me një deklaratë për mediat ku thotë se janë paraqitur 19 pacientë të traumatizuar, nga ku 14 policë, 4 protestues dhe 1 operator. Ndërsa sa i përket Sekretarit Organi...
OSBE dënon dhunën ‘ kriminale’, liderët e dhunës ‘ do të dëshojnë’
Edhe OSBE ka reaguar lidhur me dhunën e manifestuar sot në protestën e opozitës. Përmes një postimi shpërndarë mediave, OSBE shprehet se organizatorët e protestës së sotme duhet të mbajnë përgjegj...
Kryeministri Rama: ‘Respekt për trupat e Policisë së Shtetit!’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar sërish përmes një postimi në twitter. “Respekt për trupat e Policisë së Shtetit që me profesionalizmin e tyre nderuan uniformën e shtetit përballë një turme të ...
Luftë në Tiranë rreth Parlamentit; arrestohet Sait Dollapi
Policia e Shtetit ka nisur shoqërimet e protestuesve. Forca të shumta policie kanë rrethuar ish-kreun e UKT-së Sait Dollapi, njëherësh edhe Sekretar Organizativ i PD, i cili është qëlluar nga poli...
Faqja 2 prej 2212345...1020...E fundit »