Etiketa: proteste

Gazeta turke “Sozcu” proteston me faqe bosh ndaj arrestimit të gazetarëve
Edicioni i sotëm i gazetës së përditshme turke "Sozcu" (Zëdhënës), u botua pa ndonjë tekst, në letër të bardhë, në shenjë proteste kundër arrestimit të disa gazetarëve të kësaj gazete. Kjo gaze...
Basha, me dy vajzat përdore, del nga selia e PD-së dhe niset për në Bulevardin ‘Dëshmorët e Kombit’
  Kryetari i PD-së i shoqëruar nga familja e tij, nga bashkëshortja Aurela dhe dy vajzat, Dafina dhe Viktoria, sapo ka dalë nga selia e PD. Ai është shoqëruar edhe nga deputetët e PD-së dh...
Aleanca Kuqezi nuk e do përplasjen qytetare në Kavajë
Kryetari i partisë nacionaliste opozitare ‘Aleanca Kuq e zi’ i ka bërë thirrje sot kandidatit të PS për kryetar Bashkie në Kavajë që të tërhiqet nga kandidimi. Më 7 Maj në Kavajë zhvillohen zgj...
Ambasada e SHBA për herë të parë për një protesët thotë se “nuk ka rrezik”.
Ambasada amerikane në Tiranë ka njoftuar shtetasit amerikanë në Shqipëri në lidhje me protestën e sotme të opozitës, ku do të ketë bllokim të rrugëve. Në njoftimin e asaj, ambasada amerikane th...
Opozita – protestë në gjithë vendin. Lulzim Basha: Të hënën bllokojmë gjithë rrugët kombëtare të Shqipërisë
  Opozita, e prirë nga Partia Demokratike, sot në takim mes liderve të partive në aleancë opozitare për zgjedhje të lira, ka vendosur që të intensifikojë protestat në shërbim të kauzës për...
Opozita vendos për një “lumë proteste” në Kavajë. Kavaja me dy pamje: Sa demokraci, sa krim!
  Partitë e koalicionit Opozitar ndodhen në mbledhjen për të vendosur mbi një protestë kombëtare të gjerë me kërkesat për qeveri teknike dhe zgjedhje të ndershme e të lira. Nga burimet ...
“Trump-istët” zbresin në fushën e Protestës për Ndryshim në Tiranë
  Frrok Çupi/ Bota moderne po i “thyen” reflekset këtu në Tiranë, njësoj si reflekset e pasqyrave që “thyejnë” ndryshimet e mëdha. Askush me mend nuk ka thënë se “Lëvizja Qytetare” e Tiranë...
Zonjës Mogherini i dalin para studentët, kërkojnë ndihmë “për zgjedhje të lira”. VIDEO
Një grup studentësh nga Universiteti i Tiranës, me pankarta në duar ku shkruhej “Duam zgjedhje të lirë”, i kanë dalë para përfaqësueses së lartë të BE, Mogherini, por nuk e kishin të mundur ta kon...
Policia dhunon dy motra binjake nga Fieri pse shkuan në protestën e Opozitës
  Antoneta dhe Gladiola Hatillari, dy vajza binjake, janë rrahur nga policia barbarisht. Arsyeja është vetëm pse kanë marrë pjesë në protestën popullore të kryesuar nga Opozita më 18 shkur...
Opozita e ka Parlamentin!- iu përgjigjet Basha majtistëve të BE.
Majtistë të spikatur të BE, ose anëtarë të grupimit të shpallur “mafioz” të Soros që flasin në emër të BE, kanë mbërritur ose kanë dërguar fjalë në Tiranë se “Opozita duhet të shkojë në Parlament”...
Faqja 5 prej 7« E para...34567