Ndërsa protesta në rrugë është përshkallëzuar deri ën akte dhune, një protestues është gjakosur rëndë (në foton më poshtë), në sallën e Kuvendit miqësia mes deputetëve ka vazhduar normalisht. Madje një miqësi e rrethuar nga një luks i dallueshëm dhe një atmosferë e ngrohtë.

Në protestën para selisë së Kuvendit ku ndodhej populli, policia është vënë përballë protestuesve. Protestuesit kanë tentuar të futen në sallën e Kuvendit, por janë zmbrapsur nga kordoni i Policisë.

Në një moment është gjakosur edhe një protestues, Hysen Troci.

Edhe brenda në sallën e mbledhjeve ka pasur tension. Një deputete e re, Mehmetaj, është qëlluar me grusht nga deputeti socialist Çela.

Ndërsa në ambientet e relaksit të Kuvendit kishte klimë tjetër:

Inline image

 

Inline image

Inline image

Inline image

Inline image