Etiketa: qeveria

Pas mbledhjes së Qeverisë, Rama dëshmon mbi paktin për Universitetet. Për herë të parë nuk favorizohen studentët me notën 5.
Menjëherë pas përfundimit të mbledhjes së Qeverisë, kryeministri Edi Rama publikoi vendimet e Këshillit të Ministrave në një konferencë për shtyp paraditen e së mërkurës. “Jo vetëm për kërkesat...
A do të mbyllen bastet sportive?… Po vjen dita e fundit, deri dje janë mbyllur 5220
A do të mbyllen ' Bastet'  në fund të vitit, sipas ligjit të mirtuar në Kuvend? Kanë mbetur vetëm pesë ditë deri në afatin e fundit kur do të kryhet 'prova e zjarrit'. Njerëzit pyesin: Shumica ...
Pjesërisht mbyllet qeveria e Shteteve të Bashkuara për shkak të grindjeve me Demokratët mbi kufirin.
Një pjesë e qeverisë së Shteteve të Bashkuara është mbyllur pasi ligjvënësit dështuan që të kapërcejnë impasin e buxhetit. Zoti Trump. I cili duhet të ndërpresë çdo marrëveshje, po insiston që ...
Kryeministri belg jep dorëheqjen pasi koalicioni vihet nën presion.
The Associated Press   BRUKSEL (AP) - Kryeministri belg Charles Michel ka dhënë dorëheqjen në mes të presionit ndaj qeverisë së tij pasi partia më e madhe në koalicionin e tij u largua ...
Qeveria përpilon Paktin me Universitetet, miraton kartën e Studentit. Ja pikat e Paktit.
-Qeveria ka dalë me një draft-pakt, i cili ndër të tjera ofron për të gjithë ata që ndjekin shkollën e lartë, shërbime publike me çmime të reduktuara ose falas. Iniciativa e qeverisë vjen 15 ditë ...
Një dorë studentësh shkëputen dhe vijnë para selisë së Qeverisë. Rama: “Po tani kush iu përçau?… Unë jam me studentët’.
Pas disa dilemash dhe parashikimesh që u shprehën sot se ‘studentët po përçahen’, me sa duket kjo ka ndodhur. Një grusht djem e vajza kanë ardhur para kryeministrisë, ndërsa të tjerët te ministria...
Qeveria hap dyert për të plotësuar kërkesat e studentëve: Subvensionojmë- jo 50%, por 100%…- thotë Rama
-“I gatshëm për të shkuar me tej kërkesave tuaja për tarifat. Jo vetëm 50%, por tua subvencionojë shteti 100% atyre me 9 dhe 10 dhe atyre në ndihmë ekonomike. Por ama duhet dialog, se nuk zgjidhen...
Kuvendi do të mblidhet në seancë ‘speciale’; shkarkohet Xhafaj i shkarkuar, Lleshi -ministër plotësues.
Kuvendi ka njoftuar deputetët për një seancë speciale me objekt ‘shkarkimin’ e ministrit të Brendshëm Fatmir Xhafaj. Minsitri Xhafaj ka paraqitur dorëheqjen para kryeministrit të shtunën e kaluar ...
Në Suedi fiton gjendja pezull. 5 javë pa qeveri, edhe Kristersson dështon
Udhëheqësi i moderuar heq dorë nga detyra. Askush nuk dëshiron të beje aleancë me ekstremistët Suedia nuk ka ende një qeveri pesë javë pas zgjedhjeve të 9 shtatorit. Ose më mirë, qëndron ako...
Del në shesh përgjimi mbi shantazhin e Qeversië në Gjykatën e Strasburgut, kundër pronarëve në Shqipëri
 “Më mori Engjëll Agaçi, Sekretari i Përgjithshëm i Këshillit të Ministrave, e më thotë ç’e ke Ledi Biankun?... Pastaj, Biba i drejtohet Biankut për ta bindur që të pranojë të ndikojë: “A të...
Faqja 2 prej 812345...E fundit »