Etiketa: rama

Kuvendi miraton Portin e Durrësit! Detaje: 74 vota pro dhe 35 kundër! Rama mungon në votim! Socialistët duartrokasin!
Në një seancë që ka zgjatur për më shumë se 14 orë e mes debateve dhe akuzave që kanë mbërritur nga opozita duke e cilësuar si “aferën më të madhe korruptive”, Partia Socialiste ka miratuar me vot...
Porti i Durrësit në Kuvend/ Rama: Projekt historik, porta jonë kryesore!
"Shqipëria e 2030-s do t’i ketë ato që i pret qysh prej 1912-s dhe opozita nuk na ndalon". Ky ka qenë premtimi i kryeministrit Rama në seancën e sotme plenare, teksa ka folur për akuzat e opozitës...
Rama nga Kuvendi: Situata nga përmbytjet nuk ka nevojë për shpalljen e emergjencës
 Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, nga foltorja e Kuvendit i është përgjigjur akuzave të opozitës pas thirrjes në interpelancë për përmbytjet e ndodhura në veri të vendit. Rama refer...
Kuvend/ Pse nuk shpallet gjendja e emergjencës?, pyet opozita. Rama: Ka kritere të përcaktuara! 1458 ha tokë e përmbytur nuk ka lidhje me kaskadën
Teksa opozita e ka thirrur në interpelancë për përmbytjet dhe e pyet përse nuk shpallet gjendja e emergjencës, kryeministri Edi Rama iu përgjigj se ka kritere që nuk lidhen me situatën aktuale. ...
Rama inspekton zonat e përmbytura në Shkodër: ‘Situata po shtrembërohet, nuk ka krahasim me vitin 2010!’.
Kryeministri Edi Rama gjatë inspektimit të zonave të përmbytura në Shkodër tha se situata që po kalon vendi po shtrembërohet. Ai u shpreh se situate gjatë qeverisjes Berisha situate ishte më e ...
Vizita e Ramës i hapi derën. Pse Izraeli po pritet krahëhapur në Ballkanin Perëndimor?
Shkruan Jasmin Mujanović, Just Security Shkurtimisht, çdo problem i mundshëm në marrëdhëniet Izrael-Ballkan Perëndimor janë ato që trajtohen më së miri duke avancuar dhe t...
Ndërtimet pa leje, Rama “Dosjet flenë në Prokurori’
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për operacionin e ligjzbatimit për shkeljet e lejeve të ndërtimit për qëllim fitimi. 'Sot kam firmosur pas kalimit në të gjitha hallkat ligjore, plot 15 procedu...
Porti i Durrësit, Rama: ‘Rublaxhinjtë’ akuza kompanisë prestigjioze për pazarllëqe si të Gërdecit!”.
Kompania që do të ndërtojë Portin e Durrësit është një ndër më prestigjiozet në Lindjen e Mesme. Kështu shkruan kryeministri Edi Rama, në vijim të reagimeve të tij, kundrejt akuzave të opozitës pë...
Shqipëria bëhet pjesë e mekanizmit të BE për Mbrojtjen Civile! Rama: ‘Ky është një hap më pranë BE-së’.
Shqipëria bëhet pjesë e mekanizmit të BE për Mbrojtjen Civile për të përmirësuar parandalimin dhe reagimin ndaj fatkeqësive natyrore. Ditën e sotme është firmosur marrëveshja në ambientet e COD me...
Rama në Paktin rajonal për energjinë: Inflacioni i luftës po godet, të bashkojmë tregjet!
Kryeministri Edi Rama mori pjesë këtë të enjte në konferencën rajonale “Mbi mundësitë në zhvillimin e energjisë së rinovueshme në Ballkanin Perëndimor”, e cila u zhvillua në Beograd me iniciat...
Faqja 1 prej 15712345...102030...E fundit »