Etiketa: rama

Shqipëria në krye të OSBE/ Rama: Ishte shteti i vetëm i Evropës që ‘hodhi poshtë’ OSBE-në
Shqipëria mori sot zyrtarisht Kryesimin e Presidencës së OSBE-së për vitin 2020. Në Bratislavë së bashku me kryeministrin Edi Rama ishte dhe ministri i Jashtëm në detyrë Gent Cakaj. Rama u shpreh ...
Edi Rama bën lajm edhe në një event formal, gjatë marrjes së kryesimit të OSBE-së. Si do të sulen kritikët?!…
Koment/ Sot Shqipëria merr stafetën e drejtimit të Organizatës. Lajmin e ka bërë me dije Ministri Cakaj nëpërmjet një postimi në facebook “Sot në Ministerialin e OSBE-së në Bratislavë Shqipëria...
Rama, opozitës së re në Parlament: ‘Ju jeni gërmadha e tërmetit të opozitës!’
Pasojat e tërmetit të opozitës, këtu i ka quajtur kryeministri Rama deputetët e opozitës së re të pranishëm në sallën e Kuvendit ndërsa mbajtI një fjalim të gjatë ku foli edhe për pasojat e tërmet...
Mbledhja e Kuvendit/ Rama shuan kureshtjen e ‘politikës korrekte’; zbulon se sa është fondi i emergjencës
Kryeministri Edi Rama ka njoftuar nga salla e Kuvendit se sa është fondi fillestar që do të akordohet nga buxheti i shtetit për të përballuar situatën pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit. ...
Rama: Banorët e akomoduar në hotele, në janar do të jenë me shtëpi
Kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së shtabit të emergjencave, ku ishte i pranishëm edhe Komisionierin e BE për Menaxhimin e Krizave, Janez Lenarcis kërkoi mbështetje nga ana e tyre. Rama ka...
Kryeministri Rama: Së shpejti dosjet e para penale mbi abuzimet në ndërtim
Në një mbledhje të jashtëzakonshme të qeverisë të zhvilluar mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi Rama deklaroi se së shpejti do të ketë rezultatet e para për abuzuesit me ndërtimet që u shembën nga...
Rama: Temë e samitit të NATO-s- tërmeti në Shqipëri; liderët nga Conte te Trump ‘si të përballohet tragjedia’.
Kryeministri Edi Rama ka folur për media pas Samitit të NATO-s, që u mbajt sot në Londër, me pjesëmarrjen e liderëve botërorë. Kreu i qeverisë shqiptare tha se temë kryesore e tij në këtë Samit ka...
Rama, para Samitit të NATO-s: ‘Ju lutem durim; të më falin ata që s’janë akomoduar siç duhet!’. VIDEO
Para nisjes për në Samitin e NATO-s, kryeministri i vendit, Edi Rama publikoi një video-mesazh në llogarinë e tij në Facebook, ku u shpreh se samitin në fjalë do ta shfrytëzojë për situatën aktual...
Rama: Nga Samiti i NATO-s do të kërkoj asistencë për ‘solidaritet të drejtpërdrejtë’ financiar dhe teknik.
Kryeministri Edi Rama në mbledhjen e jashtëzakonshme të qeverisë  tha se do të niset sot drejt Londrës për të marrë pjesë në Samitin e Aleancës së Atlantikut  të Veriut. Ai pohoi se do të angazhoh...
Rama: ‘Jemi në konflikt të hapur me Presidentin, por po bashkëpunojmë për këtë tragjedi’.
kryeministri Edi Rama, nga Durrësi, ka thënë për mediat se edhe pse me Presidentin Ilir Meta janë në një konflikt të hapur, në ditë të vështira si kjo e tërmetit, po bashkëpunojnë. “Me presiden...
Faqja 1 prej 6012345...102030...E fundit »