Etiketa: is_tag

Rama i bën thirrje drejtësisë pë drejtësi ndaj 21 Janarit: ‘Për Drejtësi nuk është kurrë vonë!’
Kryeminsitri Edi Rama i është kthyer sërish sot vrasjes së 4 protestuesve në Bulevardin Dëshmorët e Kombit më 21 janar. Në një postim në facebook, Rama shkruan se me provat e reja për drejtësinë n...
Rama reagon për aksidentin tragjik në Greqi: “Ndjejmë dhimbjen e fqinjëve tanë”
Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me aksidentin tragjik të ndodhur në Greqi, ku 36 persona humbën jetën dhe dhjetëra të tjerë u plagosën si pasojë e përplasjes së dy trenave. Përmes nj...
Tërmeti shkatërrues në Turqi, Rama: ‘Nisim një mision shpëtimi, ngushëllimet më të thella!’
Kryeministri Edi Rama bën me dije se sot do të niset një mision shpëtimi drejt Turqisë.  Shqipëria është gati për të ofruar ndihmën e saj me çfarë të ketë mundësi për të qenë sa më pranë Turqisë ...
Hapet tuneli i Llogarasë. Rama ndan pamjet ekskluzive.
Kryeministri Edi Rama i ka nisur mëngjesin e kësaj të shtune me një pamje nga tuneli i sapohapur i Llogarasë. Ai ka publikuar në rrjetet sociale një video nga tuneli dhe i ka uruar të gjithë qytet...
“McGonigal nuk e fshehu marrëdhënien me Ramën”, New York Times hedh poshtë akuzat
Akuzat ndaj Charles McGonigal, një ish-shefi i kundërzbulimit në Byronë Federale të Hetimeve, ku ka hedhur dyshime se ka përdorur pozicionin e tij në favor qeverisë shqiptare janë hedhur poshtë ng...
NYT: Departamenti i Drejtësisë në SHBA u njoftua nga vetë Nick Muzin për lobimin në PD 11 ditë para Charles McGonical!
Departamenti i Drejtësisë në SHBA është njoftuar për çështjen e lobimit në Partinë Demokratike nga vetë lobisti Nick Muzin, plot 11 ditë para se këtë ta bënte zyrtari i lartë i FBI, Charles McGoni...
NYT rrëzon ëndërrimet opozitare: ‘McGonigal s’fshehu asgjë në marrëdhënien me Ramën, kontaktoi zyrtarisht’. zyrtar!
Marrëdhënia e kryeministri shqiptar, Edi Rama, me një zyrtar të lartë të FBI i cili aktualisht akuzohet në vendin e tij për mosdeklarim të një borxhi, ka ngritur ‘në këmbë’ opozitën në Shqipëri e ...
Bie interpelanca me Ramën, Kuvendi, përmes fishkëllimave, voton projektligjet
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama nuk ishte i pranishëm gjatë seancës plenare të 2 shkurtit lidhur me interpelancën e thirrur nga “grupi Alibeaj” për përfshirjen e kreut të qeverisë në çështjen ...
Rama reagon në twitter për “Mc Gonigal”: ‘Marrëdhëniet tona me SHBA janë më të forta se kurrë!’
Kryeministri   Edi Rama ka reaguar në lidhje me pretendimet dhe akuzat që ka hedhur opozita për lidhjet e tij të pretenduara me ish-agjentin e FBI-së, Charles McGonigal Reagimi i Ramës: “Kjo...
Berisha shfrenon fantazinë: FBI e ka marrë Ramën peng në një ishull prej tri ditësh!
Kryeministri Edi Rama prej disa ditësh nuk është shfaqur në publik, e ndërsa sot njoftoi se ishte me grip. Mungesa e tij është komentuar shumë nga opozita, të cilët thanë se Rama po i shmangej deb...