Etiketa: is_tag

Kryeministri Rama, që në mëngjes në takim me presidentin Begaj në Presidencë
(FOTO Arkiv) Sot, në orën 08:30 , kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me Presidentin e Republikës, Bajram Begaj. Mësohet se takimi po zhvillohet në ambientet e Presidencës. Deri m...
Rama pret Borrell dhe Varhelyi: Ngjarje e rëndësishme, mbledhja e parë jashtë Brukselit e Këshillit të Stabilizim-Asociimit
Kryeministri Edi Rama ka pritur dy zyrtarët e lartë të Bashkimit Europian, Josep Borrell dhe Oliver Varhelyi. Rama teksa ndan foto nga takimi thotë se kjo është një tjetër ngjarje e rëndësishme...
Borrell e Varhelyi vijnë nesër në Tiranë. Rama dhe Varhelyi, konferencë në mesditë.
Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punët e Jashtme dhe Politikën e Sigurisë, njëherësh Zëvendëspresidenti i Komisionit Evropian, Josep Borrell, do të vizitojë Shqipërinë në datat 15-16 mars. Vizi...
Dita e Verës/ Rama në qytetin ku nisi tradita, Elbasan; dhe një kafe pune me deputetët.
Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur që të jetë në Elbasan këtë të martë, me rastin e festës së Ditës së Verës. Rama ka parë disa nga aktivitetet e organizuara në qendër të qytetit si dhe është ta...
Rama për Tiranën: ‘Përgëzoj Erionin për drejtimin, për punën dhe për optimizmin e tij të pashërueshëm!’
Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar kryebashkiakun Erion Veliaj për punën e bërë në Tiranë dhe për optizmin e pashërueshëm siç e cilësoi ai. Duke folur në prezantimin e strategjisë së zhvillimit t...
Rama: Ne kemi detyrën të garantojmë që gjithë njerëzit të marrin atë që është maksimumi i mundshëm i këtij vendi
Kryeministri Rama ishte i pranishëm në eventin e analizës dhe planit strategjik 5-vjeçar të Bashkisë së Tiranës, ku u prezantuan arritjet, sfidat dhe projektet kryesore të realizuar nga bashkia gj...
Më 25 mars PS zyrtarizon kandidatët për zgjedhjet lokale! Rama: Fitojmë bindshëm! Prioritet, marrëdhënia me qytetarët
Më 25 mars, ditë kur edhe do të mbahet mbledhja tjetër e kryesisë, Partia Socialiste do të zyrtarizojë kandidatët për zgjedhjet lokale që do të mbahen më 14 maj. Kështu bëjnë me dije burime për Re...
Kancelari Olaf Scholz: Gjermania, partnere e ngushtë e Shqipërisë drejt BE
GJERMANI- Kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz në konferencën e përbashkët për mediat me kryeministrin Edi Rama, vlerësoi gatishmërinë e Shqipërisë në plotësimin e kushteve për anëtarësim në Bashki...
Largimi i mjekëve dhe infermierëve në Gjermani, Rama: ‘E diskutuam me kancelarin, do gjejmë një rrugë evropiane’. Scholz: ‘Do hapemi përtej BE’.
Kryeministri Edi Rama dhe kancelari, Olf Scholz, teksa ishin në një konferencë për mediat pas takimit të tyre në Berlin, u pyetën nga gazetarja e ABC News, Esiona Konomi në lidhjen me fenomenim e ...
Kryeministrja e Danimarkës në Tiranë, takohet me Ramën
Nesër kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, do të presë në Kryeministri, kryeministren daneze, Mette  Frederiksen. Takimi do të nisë në orë 11:05, ndërsa pas takimi dy liderat do të zhvillojnë n...