Etiketa: is_tag

Tapet i kuq për Ramën në Prishtinë, Vjosa Osmani pret kryeministrin e Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Presidencë për takimin me presidenten Vjosa Osmani, i pari takim që hap agjendën e javës së Çlirimit të Kosovës. Ai ka qenë i shoqëruar edhe nga ish-kryeminis...
“Mos i falni më, duhen shkatërruar përfundimisht me votë”, Rama: Shqipëria ka kry punë me këtë opozitë
  Kryeministri Edi Rama, me anë të një postimi në platformën “X”, komentoi ngjarjet e sotme në Parlament. Ai i bëri thirrje shqiptarëve që me votë ta shkatërrojnë përfundimisht opozitën. ...
“Shënjestra e mediave tona nuk është Rama,” Meloni: Marrëveshja të bëhet shembull për BE
Nga Shëngjini, ku po mbahet një konferencë e përbashkët për shtyp, kryeministrja Italiane është shprehur para mediave se shënjestra e sulmeve të mediave italiane, nuk është kryeministri Edi Rama, ...
Qendrat e emigrantëve në Shëngjin e Gjadër, Meloni: Gati në 1 gusht, kosto 334 milionë euro në vit
Kryeministrja italiane Giorgia Meloni bëri të ditur detaje nga menaxhimi i këtyre dy qendrave të pritjes së emigrantëve, gjithashtu dhe kostot që kushtojnë Italisë. "Meri Hospes është shoqëria ...
Na takonte edhe për traditën tonë/ Emigrantët, Rama krah Melonit: Ishim aty kur Italia kishte nevojë
Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipërisë i takonte që të ndihmonte Italinë lidhur me çështjen e emigrantëve, edhe për shkak të traditës së vendit tonë, mikpritjen. Në një konferencë të përbash...
“Faleminderit Ramës dhe shqiptarëve për mbështetjen”, Meloni nga Lezha: Shpresoj që marrëveshja të jetë shembull për BE-në
Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni falenderoi kryeministrin Edi Rama dhe shqiptarët për mbështetjen e dhënë për ngritjen e qendrës pritëse për emigrantët në Lezhë. Në një konferencë për sht...
“Krenar për Shqipërinë që i duhet t’i shërbejë Italisë”, Rama: Nëse marrëveshja është gabim, do jetë një gabim i bërë me zemër
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar gjatë konferencës së përbashkët me kryeministren italiane, Giorgia Meloni se është krenar për Shqipërinë që i duhet t’i shërbejë Italisë. Ai e ka falenderuar ...
Inspekton qendrën pritëse për emigrantët/ Mediat e huaja, jehonë vizitës së Melonit në Shqipëri
Sot në një vizitë zyrtare kryeministrja italiane Giorgia Meloni do të inspektojë qendrën pritëse për emigrantët e paligjshëm në Gjadër. Meloni do të pritet nga kryeministri Edi Rama dhe të dy do k...
Giorgia Meloni sot në Shqipëri, viziton qendrat për emigrantët në Lezhë, konferencë me Ramën.
Kryeministrja italiane, Giorgia Meloni, do të vizitojë sot Shqipërinë. Ajo do të takohet me kryeministrin Edi Rama në Shëngjin, aty ku do të ndërtohen kampet e emigrantëve, dhe dy homologët pritet...
Rama ndan pamje nga plazhi ranor i Tushemishtit: Gati për të mirëpritur edhe më shumë turistë
Kryeministri Edi Rama e ka nisur këtë të hënë duke ndarë pamje nga plazhi ranori në Tushemisht të Pogradecit. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, kreu i qeverisë njofton se gjithçka ...