Etiketa: is_tag

Macron me Ramën: 600 mln € investim nga Franca deri në vitin 2027. “Jeni ankoruar në Europë”.
Presidenti Emmanuel Macron, në vizitën e tij të parë në Tiranë, premton mbështetje për të rinjtë dhe të rejat duke thënë se do investojnë në shkollën e profesioneve dixhitale “Të hapim terrene ...
ntegrimi në BE? Macron dhe Rama në një fjalë: Data fikse për integrimin nuk ka kuptim!
Macron: Është plotësisht e vërtetë, unë isha ai që pengoi procesin, se po vinim rrotull. Po ndodhte një proces mbledhja u bë në indeferencë të sigurtë, thuhej se do zgjasë edhe shumë, jeni në X ka...
Macron në Tiranë: Shqipëria do të jetë Europa e Ballkanit
Në konferencën e përbashkët të zhvilluar me kryeministrin Edi Rama, presidenti francez Emmanuel Macronu shpreh se ndjehet i lumtur që Shqipëria mirëpriti Francën dhe se kjo tregon një riangazhim t...
Rama me Macron në Tiranë: Pas një pritje të paktën shekullore në Shqëipëri vjen për një vizitë bilaterale shefi i shteti francez.
Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti francez Emmanuel Macron pas nënshkrimit të marrëveshjeve, kanë zhvilluar një konferencë për mediat. “Fjala i lumtur , e vërteta është që sa herë gjendet në ...
Rama: Samiti i Procesit të Berlinit ka hapur një rrugë që do të jetë më e zgjeruar vitin tjetër
Kryeministri Edi Rama theksoi se theksoi se Samiti i Procesit të Berlinit, që u mbajt këtë të hënë në Tiranë, ka hapur një rrugë që do të jetë më e zgjeruar vitin tjetër. Këtë koment ai e bëri në ...
Status për vendet jo anëtare të BE-së/ Rama: ‘Do të ishte bukur të kishi një union me 40 në vend të 27 vendeve!’
“Duhet të vazhdojmë me përfshirjen në BE, nëpërmjet meritës. Duhet të eksplorojmë alternativa të reja, për të krijuar një ekzistencë harmonike  dhe për të krijuar këtë bashkim para se Evropa të pë...
Rama i thotë Kosovës të vërtetën: KFOR iu çliroi, por e keni harruar!/ Mesazh Kurtit.
  90 minuta fjalim pas një mungese të gjatë në Kuvend, i shërbyen Edi Ramës për ti folur troc, më fort Albin Kurtit, por pa harruar rivalët politikë në Tiranë. “Rezolutat si dru për oxhakun...
“KFOR të marrë në kontroll Veriun”, Rama: Shtimi i trupave nuk cënon sovranitetin e Kosovës
Kryeministri Edi Rama ka bërë dhe një herë thirrje që KFOR të marrë në kontroll Veriun e Kosovës. Gjatë fjalës së tij në Kuvend, ai ka thënë se shtimi i trupave nuk cënon sovranitetin e Kosovës. ...
Rama rrëfen çfarë i tha Klinton kokë më kokë për Kosovën: ‘Do të ndodhë si me Arafatin dhe palestinezët…’
Kryeministri Edi Rama i bën thirrje Kosovës që të mos e humbasë shansin historik për t’u ulur në tavolinën e negociatave me planin franko-gjerman. Rama thotë se Kosova duhet të formojë asociaci...
Rama: ‘Pse nuk përgatisin një draft-rezolutë për procesin në Hagë? Thaçi dhe komandantët e sollën lirin!’
Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se Hashim Thaçi dhe tre komandatë të UÇK ndodhen tani në Hagë duke vazhduar procesi gjyqësor, edhe pse dhanë gjithçka për lirinë e Kosovës. Ai ka thënë se pse...