Etiketa: is_tag

“Ballkani të mos bllokojë vetveten”, Rama në Mal të Zi, thirrje BE: Dëshirojmë të shihemi si shtete anëtare
MAL I ZI- Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në fjalën e tij të mbajtur në Samitin BE-Ballkani Perëndimor, i cili po mbahet në Mal të Zi , u shpreh se rajoni duhet të bashkëpunojë në disa fusha....
jon një vizion i përbashkët”/ Samiti i Ballkanit Perëndimor, Rama në Mal të Zi
Në Kotorr të Malit të Zi, sot mbahet Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor, ku liderët e vendeve të rajonit, përfaqësues të Bashkimit Evropian dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës, do të disk...
Atentati ndaj kryeministrit të Sllovakisë, reagon Rama: I tronditur nga sulmi i tmerrshëm, i uroj shërim të shpejtë mikut tim
Kryeministri Edi Rama është shprehur i tronditur nga lajmi i atentatit me armë zjarri ndaj kryeministrit të Sllovakisë, Robert Fico. Me anë të një reagimi në rrjetet sociale, Rama e quan homolo...
“Beleri nuk është histori për ne, por për politikën greke”: Rama pas takimit në Athinë.
Kryeministri Edi Rama, pas takimit me emigrantët shqiptarë në Galatsi, në Athinë, ka dhënë edhe një prononcim të shkurtët për mediat greke. Kreu i qeverisë shqiptare është pyetur nga gazetarët ...
Rama poston video-kartolinën nga Athina “e veshur” kuqezi
Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një video-kartolinë nga vizita e tij me emigrantët shqiptarë në Athinë. Videoja, rreth 3 minutëshe, nis me momente nga avioni, teksa Rama i hed...
Turi i Ramës ne Diasporë/ Pritja madhështore nga shqiptarët në Athinë.
Kryeministri Edi Rama sapo ka hyrë në stadiumin Galatsi, i cili është “pushtuar” nga shqiptarët. “Krenar për Shqipërinë, krenar për shqiptarët, shprehet kryeministri Edi Rama, ndërsa ka ndarë n...
Rama nga Athina kërkon shfuqizimin e ligjit të lufës: Duhet të largohet nga tryeza e marrëdhënieve mes Greqisë dhe Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama nga Athina ka kërkuar shfuqizimin e ligjit të luftës. Gjatë fjalës së tij të mbajtur me emigrantët shqiptarë, kreu i qeverisë u shpreh se është një absurditet dhe se ky ligj ...
Athina vishet kuq e zi/ “Duam të jetojmë në hamoni me të gjithë fqinjët”, Rama mesazh Mitsotakis: Të fala nga unë dhe shqiptarët e Greqisë!
Në një takim prej më shumë se dy orësh, kryeminitri Edi Rama ka mbajtur fjalën e tij të me emigrantët shqiptarë në Athinë. Rama u mirëprit nga mijëra shqiptarë që mbushën stadiumin kuq e zi, duke ...
Micotaqis i bishtnon pyetjes për Ramën në Athinë: Më shqetëson fituesi i zgjedhjeve në M.V.!
Rezultati i zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut, që pa partinë nacionalistë VRMO-DPMNE, të fitonte e vetme gati gjysmat e ulëseve në Parlamentin me 120 ligjvëmës, duket se ka shqetësuar Greqinë. ...
Takimi nesër në Athinë/ Rama zbarkon me gjithë qeverinë dhe të zgjedhurit socialistë.
Takimin me emigrantët në Athinë, nesër me 12 maj, kryeministri Edi Rama e ka përshkruar në rrjetet sociale si një ditë feste. Nuk do të mungojnë as artisët nga Shqipëria, si reperi Noizy dhe këngë...