Etiketa: rama

Rama: Ballkani i Hapur po mundëson Procesin e Berlinit
Kreu i Qeverisë së Shqipërisë, Edi Rama, në hapjen e samitit të radhës në kuadër të nismës rajonale “Open Balkan”, i cili po zhvillohet në Tiranë, ka nënvizuar sërish pikëpamjen e tij se iniciativ...
Rama: ‘Në Beograd kam kërkuar njohjen e Kosovës shqip’
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një replikë me komentuesit në median sociale Facebook është përgjigjur në distancë për praninë e flamujve serbë në rrugët e Tiranës. Rama shkruan se, dit...
“Fëmijët e Republikës”, Rama shpall vendimin për trajtimin ekonomik të tyre
“Fëmijët e Republikës”. Kështu do të emërtohen të gjithë ata fëmijë, të cilët kanë humbur njërin ose të dy prindërit apo kujdestarët ligjorë, për shkak të pandemisë, luftës në mbrojt...
Shteti merr në mbrojtje fëmijët e atyre që humbin jetën në krye të detyrës/ Kryeministri Rama
Nga janari i vitit 2022, shteti do të marrë në mbrojtje dhe do të financojë deri në moshën 25-vjeçare, të gjithë fëmijët, prindërit e të cilëve kanë humbur jetën në krye të detyrës. Kështu tha ...
Arrestimi i Lefter Kokës/ Rama: ‘S’më bën përshtypje, inceneratori është aty! Kjo është Reforma në Drejtësi, PS s’i bëhet mburojë
Arrestimi i ish-ministrit Lefter Koka për kryeministrin Edi Rama nuk i bën përshtypje, kjo sepse për të, investimi për inceneratorin e Elbasanit është aty për qytetarët dhe së dyti sepse ky është ...
Në vitin 2022, edhe tri baza ushtarake Amerikano- Shqiptare, nënshkruan Rama
Amerika dhe Shqipëria kanë arritur marrëveshjen ku pritet që vitin e ardhshëm të ndërtohen tri baza Amerikano-Shqiptare në Shqipëri. Pas kësaj marrëveshje, Rama ka marrë besimin që në Shqipër...
Argjinatura të reja për Vjosën/ Rama asiston punimet në grykëderdhjen e lumit
Kryeministri Edi Rama inspektoi sot, situatën në disa prej zonave të prekura nga reshjet intensive në jug të vendit,  Fier e Vlorë. Situata kritike për shkak të prurjeve të mëdha të lumit...
Rama: Gjeografia nuk është zgjedhja jonë; Open Balkan është zgjidhja jonë.
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një interpelancë parlamentare, ka deklaruar se nisma “Open Balkan”, është zgjidhja për rritjen e prodhimeve dhe eksporteve të prodhuesve shqiptarë. I pye...
Edi Rama takohet me tetraplegjikët para Kuvendit: Mos rrini këtu në shi, futuni brenda në Kuvend se do i them unë ministres
Personat tetraplegjikë që ndodheshin prej mëngjesit të sotëm para Kuvendit, janë takuar me kryeministrin Edi Rama. Teksa mbylli fjalën në sallë dhe doli për të marrë dozën e tretë të vaksinës, Ram...
Kuvend/ Rama ironi me Shehun: ‘Më vjen keq që flet me vete! ‘Ballkani i hapur’ do vazhdojë!’
Kryeministri Edi Rama në përgjigje të deputetit të PD-së Tritan Shehu, e ironizoi këtë  duke i thënë se ai as nuk e ka dëgjuar se çfarë ka thënë në fjalën e tij për ‘Ballkanin e Hapur’. Rama tha s...
Faqja 2 prej 13012345...102030...E fundit »