Etiketa: rama

Ngrihet flamuri i BE në godinën e Kryeministrisë, Rama: Simbolizon ngritjen e Shqipërisë në një tjetër nivel
Mëngjesin e sotëm, në orën 08:30, në godinën e Kryeministrisë u ngrit flamuri i Bashkimit Europian. I pranishëm në ceremoni, kryeministri Edi Rama deklaroi se “ngritja e këtij fla...
Historike/ Shqipëria çel negociatat! BE: Me Tiranën bëhemi më të plotë! Rama: Evropa fati ynë!
16 vite nga firmosja e marrëveshjes së Stabilizim-Asocimit, ku nisi rrugëtimin drejt Bashkimit Europian, 8 vite nga marrja e statusit të vendit kandidat dhe disa vite pritje, ndonjëherë edhe pa me...
Hapi i fundit drejt BE, Rama: Faleminderit popullit shqiptar, kurrë nuk u dorëzua!
Kryeministri Edi Rama ka marrë fjalën në konferencën e përbashkët në Brukesel. Kreu i Qeverisë shqiptare nuk harroi të shprehë mirënjohjen ndaj ish-kancelares gjermane Angela Merkel e cila sot fes...
Von der Leyen: “I dashur Edi, urime për hapjen e negociatave. Ky është suksesi juaj!’
Presidentja e Komisionit Europian, Usrsula Von Der Leyen, në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama dhe homologun e tij mqedonas, Dimitar Kovacevski, e cilësoi një moment h...
Sot ditë historike/ Hapen negociatat Shqipëri – BE, Rama në Bruksel: Ja dy kapitujt e parë…
Sot, 19 korrik 2022, është një ditë e shënuar e historisë së Shqipërisë e cila hedh një hap të sigurt drejt anëtarësimit në Bashkimin Europian. Delegacioni shqiptar i përbërë nga 25 anëtarë që ...
PS nis betejën për lirimin e Hashim Thaçit, zbulohet lëvizja e papritur e Ramës…
Një muaj pas vizitës së Qeverisë së Shqipërisë në Kosovë, kryeministri Edi Rama sot ka nisur një fushatë që do të përfshijë Uashingtonin, Parisin e Berlinin për ta dokumentuar se UÇK është e pastër ...
“I duruari, i fituari”/ Rama komenton “PO-në” nga BE për Shqipërinë, tani duhet…
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama gjatë një interviste per mediat gjermane ka përshkruar si të “pashtershëm” durimin e shqiptarë për të aderuar në Bashkimin Europian, si pjesë integrale e kontin...
Nesër, çelja e negociatave Shqipëri-BE. Rama kryeson delegacionin prej 25 anëtarësh!
Delegacioni i Shqipërisë në Konferencën e parë Ndërqeveritare Shqipëri-BE do të përbehet nga 25 figura të qeverisë e të administratës që janë kyç në procesin e integrimit. Delegacioni do të kryeso...
Ambasadori i Gjermanisë dhe ai i Francës tregojnë pse bojkotuan fjalën e Ramës
Ambasada e Gjermanisë dhe Francës në vendin tonë ka reaguar për Ora News lidhur me bojkotimin e e fjalës së kryeministrit Rama nga ambasadorët Zingraf dhe Barsacq në takimin për aministinë fiskale...
Amnistia Fiskale/ Rama: Ne do ta bëjmë këtë ligj, është menduar që në ditën e parë të qeverisë !
Kryeministri Edi Rama po zhvillon një takim me një grup përfaqësuesish të bizneseve mbi amnistinë fiskale. Ai iu është përgjigjur reagimeve nga ndërkombëtarët sa i përket qëndrimit të tyre për kët...
Faqja 3 prej 14812345...102030...E fundit »