Etiketa: shba

Hunter Biden në Kinë/ Marrëveshjet e biznesit e çojnë hetimin në Senat deri në vitin 2018.
Marrëdhëniet e kaluara të Hunter Biden me shtetas kinezë - përfshirë disa të etiketuar si "aktivitet kriminal financiar" - janë përshkruar në një raport të komitetit të Senatit, sipas Fox News. ...
Njerëzit nu presin deri në zgjedhje për të pasur Gjykatë Kushtetuese/ Yuri Kim
Zonja Yuri Kim, ambasadore e SHBA në Tirane ka dhene nje intervite per Zerin e Amerikes, ku ka thene se 'njerezit nuk presin deri ne zgjedhjet e ardhshme per te pasur Gjykate Kushtetuese'. Intervi...
Gjykata Supreme/ Texas padit Georgia, Michigan, Pennsylvania dhe Wisconsin mbi shkeljen e rregullave të Zgjedhjeve
Shteti i Teksasit ngriti një padi direkt në Gjykatën Supreme të SHBA pak para mesnatës të hënën duke sfiduar procedurat e zgjedhjeve në Georgia, Michigan, Pennsylvania dhe Wisconsin me arsyetimin ...
Thirrja e ambasadores Kim: KED të mblidhet këtë javë për emrat në Gjykatën Kushtetuese. Soreca i KE shpërndan thirrjen.
Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim i ka bërë thirrje Këshillit të Emërimeve në Drejtësi që të vijojë procesin për zgjedhjen e anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese, deri në 31 dhjetor. Përmes një mesa...
Ajo doktrinë e vjetër e Gjykatës së Lartë mund të paralizojë Biden.
Koment nga: Francesca Salvatore Ndërsa Joe Biden blindon presidencën dhe fillon fazën komplekse të tranzicionit, dyshimet dhe frika po përhapen në lidhje me qeverisjen efektive të Vendit. Jo ve...
Ambasadore Kim: “Artikulli i Lapsit paraqet situatën në mënyrë të gabuar”. Përgjigjet Lapsi.
Ambasadorja e SHBA-ve, ka shpërndarë në rrjetin social Twitter, një artikull të medias online, Lapsi.al, duke deklaruar se faktet në artikullin e kësaj media, sa i përket qëndrimeve të SHBA dhe BE...
Rama drejt SHBA për vaksinën: S’do lemë gur pa luajtur, që vaksina të fillojë të vijë sa më parë në Shqipëri
Përmes një postimi në Twitter, kryeministri i vendit, Edi Rama bën me dije se po shkon drejt Shteteve të Bashkuara për të siguruar vaksinën antiCovid në Shqipëri, paralelisht me vendet e tjera....
SHBA shpreson që BE të hapë Konferencën Ndërqeveritare për Shqipërinë/ Palmer
Shtetet e Bashkuara shpreson që Konferenca Ndërqeveritare mes Shqipërisë dhe BE-së të organizohet para fundit të presidencës gjermane të Bashkimit Evropian. Zëvendës Ndihmës Sekretari ameri...
A do të auditohen fletëvotimet e dyshuara në Georgia? Guvernatori Kemp pranon, por thotë se është në dorë të sekretarit të shtetit.
-'Unë bëra thirrje për një kontroll të nënshkrimit,' i thotë Kemp drejtueses së Fox News, Laura Ingraham- Guvernatori Brian Kemp, Republikani i Gjeorgjisë i cili është kritikuar ashpër nga Pres...
Newt Gingrich: E ardhmja e Amerikës varet nga rezultati i garave të Senatit në Xhorxhia
Nga: ROBERT KRAYCHIK E ardhmja e Amerikës varet nga rezultatet e zgjedhjeve për Senatin Amerikan në Xhorxhia, tha të hënën ish-Kryetari i Dhomës Newt Gingrich (R-GA), duke ofruar vërejtjet e ti...
Faqja 3 prej 8212345...102030...E fundit »