Etiketa: shba

CIA ndihmoi në ndalimin e sulmit terrorist në Rusi. Putin falënderon Trump.
(FOTO: Katedralja Kazan në St. peterburg ku ishte planifikuar shpërthimi)/ Informacione të siguruara nga CIA ndihmuan shërbimet e sigurisë së Rusisë që të zmbrapsin një sulm në katedralen Kazan...
Sen. Doug Jones i Alabamas është një leftist i lidhur me grupin radikal të George Soros.
Pavarësisht nga përpjekjet e senatorit Demokrat, që fitoi dje zgjedhjet speciale në Alabama, Doug Jones, udhëhoqi orvatjen në emër të këtyre grupeve po kërkon të luajë si transformues i politikave...
Rex Tillerson: SHBA, gati për ‘takimin e parë me Kornë e Veriut”, por “pa parakushte”.
Duke folur nga Fondacioni i Këshillit Korean të Atlantikut, 2017, në Uashington, sekretari i Shtetit i Shteteve të Bashkuara, Rex Tillerson papritur deklaroi se ad ministrat e Trump është gati të ...
Netanyahu pret që BE të ndjekë SHBA për njohjen e Jerusalemit kryeqytet të Izraelit
Kryeministri i Izraelit, PM Benjamin Netanyahu thotë se pret që vendet e Bashkimit Europian të ndjekin Shtetet e Bashkuara duke njohur Jerusalemin si kryeqytet të vendit. Ai ndodhet në Bruksel ...
SHBA: Shtohen 228.000 punësime në Nëntor, papunësia më e ulët në 17 vjet.
Ekonomia e Shteteve të Bashkuara ka shtuar edhe 228,000 punësime në nëntor, duke tejkaluar pritshmërinë e ekonomistëve me 200,000 vende pune. Papunësia mbetet më e ulëta në 17 vjet, me 4.1 për ...
E dërguara e Trump godet ashpër “armiqësinë e egër të Kombeve të Bashkuara”.
E dërguara e Shteteve të Bashkuara në Kombet e Bashkuara, Nikki Haley, ka akuzuar Kombet e Bashkuara se po dëmton perspektivën e paqes mes Izraelit dhe Palestinës. Organizata “ ka qenë egërsish...
SHBA, letër drejtuar Borchardt: Aty ke “një ish ministër të Brendshëm të implikuar në Itali” me trafikantët e drogës.
SHBA-të i shkruajnë kreut të prezencës së misioni të OSBE-së në Shqipëri, Bernd Borchardt. Përmes një letre SHBA falënderon OSBE për rolin që ka luajtur në vendin tonë, si dhe e inkurajon këtë mis...
Jackie Speier: ‘Në Kongres kemi dy anëtarë të përzierë në ngacmime seksuale’. VIDEO
Gjatë dëshmive para Komitetit të Dhomës së Administrimit, ditën e Martë, përfaqësuesja Demokrate Jackie Speier (D-CA) deklaroi se aktualisht janë dy anëtarë të Kongresit, një Republikan dhe një De...
Sulmi në New York, më i ziu pas 11 Shtatorit. I dyshuari thërriti :”Allahu Akbar”. FOTO
Ky ishte sulmi më i egër pas 11 Shtatorit 2001 mbi SHBA- thanë zyrtarët. Pesë shokë nga Argjentina janë mes të vrarëve nga sulmi me kamion të Martën në New York. Tetë persona u vranë dhe 11 ...
Gruaja e katërt që dyshohet se presidenti George H.W. Bush e ngacmoi seksualisht.
Ish kandidate për Senatin Republikan në Maine është gruaja e katërt që akuzon ish- presidentin George H.W. Bush se e ka prekur me duar. Amanda Staples tha për Portalin Press Herald të  Maine se...
Faqja 41 prej 53« E para...102030...3940414243...50...E fundit »