Etiketa: shba

Senati ka në dorë raportin hetimor të FBI mbi Brett Kavanaugh.
Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë një raport të FBI mbi hetimet ndaj kallëzimeve mbi ngacmimet seksuale, kundër të përzgjedhurit të presidentit Donald Trump për në Gjykatën Supreme, Brett Ka...
Tesla/ I akuzuar për mashtrim, Musk lë udhëheqjen dhe paguan një gjobë
Tesla dhe CEO i saj Elon Musk kanë negociuar: ata do të paguajnë 40 milionë dollarë për veprimin ligjor të nisur nga Sec për I akuzuar për mashtrim ndaj investitorëve, Elon Musk ka arritur një...
Brett Kavanaugh kapërcen pengesën e parë, fiton votën e komitetit në Senat
Komiteti Juridik i Senatit ka votuar që të rekomandojë Brett Kavanaugh, të nominuar nga Donald Trump, për një emërim për gjithë jetën e tij në Gjykatën Supreme të Shteteve të Bashkuara- me njoftim...
Sondazhi: Vetëm 25 për qind e grave mendojnë se akuzat kundër Kavanaugh janë të besueshme
Nga:  Associated Press Një sondazh i ri nga "The Huffington Post" tregon se vetëm një e katërta e grave besojnë se akuzat për sjellje të pahijshme seksuale ndaj gjyqtarit të Gjykatës Supreme Br...
Kavanaugh: ‘Kjo përpjekje dy javore ka qenë një goditje politike e llogaritur dhe orkestruar’.
Gjatë deklaratës së tij të hapjes para Komisionit Gjyqësor të Senatit të enjten, i propozuari për Gjykatën e Lartë,Gjyqtari Brett Kavanaugh, tha: "Kjo përpjekje dy javore ka qenë një goditje polit...
Christine Blasey Ford: Mendova se Brett Kavanaugh do të më vrasë ‘aksidentalisht’
Psikologja kaliforniane Prof.Christine Blasey Ford dëshmoi para Komitetit Gjyqësor të enjten se besonte se kandidati i Gjykatës së Lartë Brett Kavanaugh do ta "vriste" aksidentalisht ate gjatë një...
Votimi i parë për kandidatin aq të sulmuar për gjykatën amerikane pas dëgjimit të tensionuar.
Emërimi i Brett Kavanaugh për Gjykatën e Lartë  pritet të kalojë pengesën e parë në Senat të premten, një ditë pas një dëgjese dramatike që e pa gjyqtarin konservator të ndeshet me akuzat për agre...
Shtetet e Bashkuara vendos sanksione mbi gruan e presidentit Venezuelas.
  Shtetet e Bashkuara iu afruan rrethit të afërt të presidentit Nicolas Maduro', ditën e Martë, duke vendosur sanksione mbi gruan e tij, mbi zëvendës-presidentin dhe rrethin e afërt. Presidenti ...
SHBA, shtrëngim i ri për migrantët: “O Green card, o ndihma publike”
Departamenti i Shtetit për sigurinë e brendshme: "Rregulli i ri do të sigurojë që ata që kërkojnë të hyjnë dhe të qëndrojnë në Shtetet e Bashkuara, përkohësisht ose përgjithmonë, mund të mbështete...
Trump për Sessions: ‘Unë nuk kam prokuror të përgjithshëm’
Presidenti i Shteteve të bashkuara, Donald Trump ka thënë se ai nuk “ka një prokuror të përgjithshëm’, gjatë sulmin më të ashpër deri tani mbi Jeff Sessions. Në një intervistë me Hill.TV, zoti ...
Faqja 41 prej 66« E para...102030...3940414243...5060...E fundit »