Etiketa: shba

Akuzuesja për përdhunim e Brett Kavanaugh pranon se ajo e ka sajuar historinë
Komiteti Gjyqësor i Senatit e ka referuar një grua nga Kentucky në Departamentin e Drejtësisë (DOJ) dhe Byronë Federale të Hetimeve (FBI) pasi ajo pranoi të bënte një akuzë se Gjyqtari i Gjykates ...
Gafa e bujshme e Hillary Clinton: “Zezakët?… Janë të gjithë njësoj”.
( Hillary Clinton e ka lëshuar veten në një batutë "politikisht jo korrekte". Por publiku, në vend që të reagojë i indinjuar, qesh dhe duartroket. Po nëse të njëjtën batutë ta kishte bërë Trump?)/...
Samiti i Sirisë mori ‘hapa të mëdha’ drejt përfundimit të luftës: SHBA
  AFP Brussels (AFP) - Samiti i Stambollit mbi Sirinë mori "hapa të mëdhenj" drejt përfundimit të luftës civile, por situata mbetet e rrezikshme me kaq shumë forca të armatosura të huaj...
Christine Blasey Ford mbledh 1 milionë dollarë për akuzën kundër Kavanaugh për ‘abuzim seksual’.
( FOTO: Christine Blasey Ford)/ Christine Blasey Ford, një profesorë e psikologjisë n Kaliforni, e cila akuzoi Brett Kavanaugh për ngacmim seksual para 36 vjetësh, ka mbledhur 1 milion dollarë ...
SHBA, 5.000 ushtarë në kufi për të ndaluar emigrantët
( Wall Street Journal njoftoi se administrata amerikane është e gatshme të dërgojë mijëra ushtarë në kufirin meksikan për të ndaluar karvanin e emigrantëve)/ Shtetet e Bashkuara janë të gatshme...
SHBA, një burrë qëllon në një sinagogë; disa viktima në Pittsburgh
(Sipas disa mediave lokale, ka të paktën tetë viktima dhe rreth dymbëdhjetë të plagosur. Eshte identifikuar agresori) Nga: Giorgia Baroncini / Disa të shtëna jane dëgjuar në një sinagogë në ...
Një person arrestohet në lidhje me bombat e dërguara figurave të larta të Demokratëve në SHBA.
Një 56 vjeçar është arrestuar si i dyshuar se ka ldhje me bombat e dërduara disa figurave më të larta të Demokratëve në Shtetet e Bashkuara. Deri tani janë dërguar 12 pako me lëndë shperthyese ...
Sean Hannity përdor pakot e dyshimta dërguar Demokratëve për t’i quajtur ‘hipokritë’.
Nga: Ron Dicker, HuffPost/ Sean Hannity përdori postimet e paketave të dyshimta dhe mjeteve potenciale eksplozive për Demokratë te shquar të mërkurën për të kritikuar Hillary Clinton - një prej...
Donald Trump sfidon median: “Vendosini kamerat në mes të karvanit të emigranteve” dhe do të zbuloni ‘anëtarë të bandave’.
Presidenti Donald Trump sfidoi median ditën e Hënë duke iu kërkuar që të sjellin kamerat  për të filmuar karvanin e mbi 7, 000 emigrantëve, që aktualisht po bëjnë presion që të hyjnë nga Meksika p...
Kjo lëvizje e Shteteve të Bashkuara dhe një ‘exit strategy’ për Serbinë dhe Kosovën/ Haley
Nikki Haley godet edhe një here, e dorëhequr si ambasadore në Kombet e Bashkuara. Në letrën drejtuar sekretarit të përgjithshëm të OKB, Antonio Guterres, me të cilin ambasadorja amerikane njoftoi ...
Faqja 43 prej 70« E para...102030...4142434445...506070...E fundit »