Etiketa: shba

Sulme ajrore mbi Siri: Shtetet e Bashkuara dhe aleatët nisin sulmin në qendrat e armëve kimike.
Shtetet e Bashkuara, Mbretëria e Bashkuar, dhe Franca kanë nisur bombardimet mbi  objektivat e shumëfishta qeveritare në Siri herët në mëngjes gjatë një operacioni që ka për objektiv qendrat ku nd...
Rusia ndaj SHBA: Nëse nisni sulmin ajror mbi Siri, kjo shkakton luftë mes dy vendeve tona!
Rusia ka paralajmëruar Shtetet e Bashkuara se nëse nisin sulmet ajrore mbi Siri, atëherë kjo do të hapë luftën mes dy vendeve. “Prioriteti imediat është të shmangim rrezikun e luftës”, tha amba...
Amerika po peshon opsionet mbi Sirinë: “Të gjitha mbi tavolinë, që nga sulmi ajror”.
Shtetet e Bashkuara thotë se “të gjitha opsionet janë mbi tavolinë” për përgjigjen ndaj sulmit me armë kimike në Siri, ndërsa liderët e Perëndimit po vlerësojnë veprimin ushtarak. Zëdhënësja e ...
Rusia paralajmëron Shtetet e Bashkuara mbi aksionin e mundhshëm ushtarak mbi Siri
Rusia i ka bërë thirrje Shteteve të Bashkuara që të shmangë ndërmarrjen e veprimeve ushtarake në përgjigje të sulmit kimik në Siri. "Edhe një herë dua t'ju kërkoj me ngulm të përmbaheni ndaj pl...
Texas-i dërgon trupa në kufi me Meksikën; priten edhe shtete të tjerë.
Shteti i Texas i Shteteve të Bashkuara po transferon trupat e Gardës Kombëtare në kufi me Meksikën menjëherë pas thirrjes nga presidenti Trump. Një zëdhënës i Gardës tha se një personel prej 25...
Shtetet e Bashkuara dënon oligarkët- aleatë kyç të Putin për “aktivitete malign” në mbarë botën
Shtetet e Bashkuara ka imponuar sanksione mbi shtatë oligarkë rus dhe 17 zyrtarë të lartë të qeverisë, me akuzën ndaj tyre të "aktiviteteve malin në gjithë globin". Dymbëdhjetë kompani në pronë...
VOA njofton vdekjen e presidentit të ‘VATRA’, Agim Karagjozi.
Në Nju Jork sot zhvillohet ceremonia e varrimit të ish Kryetarit të organizatës Vatra Agim Karagjozi, i cili u nda nga jeta disa ditë më parë në moshën 92 vjeçare. Zoti Karagjozi ka qenë kryetar i...
Ambasada e SHBA flet për publikun shqiptar: “Rusia veçse po përkeqëson marrëdhëniet”
Ambasada amerikane në Tiranë, në një reagim zyrtar në profilet e saj në rrjetet sociale shprehet se vendimi rus për të dëbuar diplomatët amerikanë përkeqëson marrëdhënien SHBA- Rusi. “Vendimi i...
Rusia përgjigjet flakë për flakë; dëbon 60 diplomatë Amerikanë.
(FOTO: Konsullata e Shteteve të Bashkuara në St Petersburg është mbyllur)/ Rusia ka dëbuar 60 diplomatë të Shteteve të Bashkuara dhe ka mbyllur konsullatën amerikane në St. Petersburg në një pë...
Amerika nis hetimin ndaj George Soros. Akuza: Me fonde amerikane punon për qeveritë e majta në Shqipëri e Maqedoni
  Nis tashmë hetimi ndaj miliarderit George Soros dhe Fondacionit të tij “Për një shoqëri të hapur”.  Nga United States Senate/ Sipas asaj që raportojnë mediat e huaja, gjyqësori njoftoi sot...
Faqja 44 prej 61« E para...102030...4243444546...5060...E fundit »