Etiketa: shba

Hamza, biri i Bin Laden ‘vritet në një sulm ajror’
Hamza Bin Laden, djali i ish themeluesit të al-Qaeda, Osama Bin Laden, vdiq gjatë një sulmi ajror- raportojnë mediat Amerikane, duke cituar zyrtarë të shërbimeve të Inteligjencies. Vendi dhe da...
‘Aleatja’ e NATO-s, Gjermania, nuk do të mbështesë SHBA në Gjirin Persik për të shmangur luftën me Iranin
Shtetet e Bashkuara ka kërkuar bashkëpunim detar nga Gjermania në Ngushticën e Hormuzit pasi tensionet me Iranin përshkallëzohen, por udhëheqësit politikë të kombit Evropian kanë refuzuar të ndihm...
Vangjush Dakos dhe familjes së tij i ndalohet hyrja në Shtetet e Bashkuara
Departamenti i Shtetit ndalon hyrjen në Shtetet e Bashkuara të Kryetarit të Bashkisë së Durrësit Vangjush Dako dhe anëtarëve të familjes së tij. Vendimi, i marrë nga Sekretari i Shtetit, thekso...
Të shtënat në festivalin e Kalifornisë lënë të vrarë 3 vetë; i dyshuari ka vdekur
Nga: MARTHA MENDOZA dhe KATHLEEN RONAYNE Policia thotë se oficerët janë duke iu përgjigjur një situate aktive të shtënash në Festivalin vjetor të hudhrës të Gilroy-t. GILROY, Kaliforni (AP) ...
Muri merr vulën e Gjykatës së Lartë të SHBA. Trump: ‘Fitore për sigurinë kombëtare’.
Gjykata e Lartë e SHBA ka marrë  vendim që t'i lejojë presidentit amerikan Donald Trump të oërdorë 2.5 miliardë dollarë nga fondi i Pentagonit për të ndërtuar një pjesë të murit me Meksikën. Gj...
Ambasada e SHBA: Çfarë është Reforma në Drejtësi, si ndikon në jetën tënde?! VIDEO
Ambasada amerikane ka publikuar një video në “Facebook”, ku kujton se janë mbushur 3 vjet nga miratimi i reformës në drejtësi. Me anë të pamjeve, ambasada e SHBA shprehet se reforma në drejtësi...
Çfarë do të thotë në të vërtetë rrëzimi i një droni Iranian nga SHBA
Tensionet mes SHBA dhe Iranit po rriten gradualisht për javë dhe njoftimi i Presidentit Trump të enjten se një anije e Marinës së SHBA-së rrëzoi një dron Iranian në ngushticën e Hormuzit vetëm shtoi...
Shtetet e Bashkuara: Opozita bëri atë që ‘nuk shpresuam të shohim’.
Ndihmës Sekretari Amerikan i Shtetit për Çështjet Europiane, Philip Reeker ka reaguar edhe njëherë tjetër në lidhje me krizën politike në Shqipëri, duke deklaruar se bojkotimi i institucioneve nuk...
Trump shton sulmin mbi “SHBA- urrejtje” të grave kongresmene.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka ridubluar sulmin e tij mbi katër gra kongresmene duke i akuzuar se ‘e urrejnë vendin tonë’ ‘Në qoftë se nuk jeni të lumtura, në qoftë se vetë...
Sekretari Amerikan i Punës Acosta jep dorëheqjen për çështjen Epstein
  Uashington (AFP) - Sekretari i Punës i SHBA, Alex Acosta dha dorëheqjen të premten, në mes të një reagimi mbi një marrëveshje të fshehtë qe ai negocioi një dekadë më parë me Jeffrey Epst...
Faqja 44 prej 83« E para...102030...4243444546...506070...E fundit »