Etiketa: shba

Donald Trump po pret takimin me Kim Jong-un pasi vizita e tij në Kinë “shkoi shumë mirë”
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump ka thënë se po pret që të takojë Kim Jong-un pasi i është thënë se udhëtimi i liderit Koreano- Verior në Kinë “shkoi shumë mirë”. Por Trump tha ...
Presidenti Trump emëron Këshilltar të Sigurisë Kombëtare, ‘fajkuan’ John Bolton
Presidenti Donald Trump ka emëruar John Bolton si Këshilltar i Sigurisë Kombëtare i Shteteve të Bshkuara, në vend të HR McMaster. Zoti Bolton ëshët quajtuar fajkua mbrojtës së epokës  së Bush dhe ...
Lajm i fundit: Komiteti Kombëtar i Inteligjencës voton për t’i dhënë fund hetimeve mbi Rusinë
Televizioni RT transmeton shkurt lajmin e Komiteti Kombëtar i Inteligjencies sapo ka votuar për t’i dhënë fund hetimeve mbi Rusinë. Veritas.com.al/...
Trump parashikon se Republikanët do të mbajnë maxhorancën në Dhomën e Përfaqësuesve.
Të Martën, në Darkën e Marsit të Komitetit Kombëtar Kengresal të Republikanëve, presidenti Donald Trump tha se Republikanët do të mbajnë maxhorancën në Dhomën e Përfaqësuesve, sepse po luftojnë ku...
Ishte në plan bombardimi i Austin në Texas, por atentatori ‘vdiq’ pas operacionit policor.
Ka marrë fund një dyshim që lidhet me një seri bomba të paketuara që kishin për objektiv Austin në Texas. I dyshuari se do të sulmonte me bomba në Texas ka mbetur i vdekur pas një operacioni të ma...
Israeli do të shpejtojë formalitetet e zhvendosjes së ambasadës së Shteteve të Bashkuara në Jerusalem për në Maj.
Kryeministri i Izraelit pohoi se do të shkurtojë burokracitë për të siguruar punimet e domosdoshme  të ndërtimit të selisë së ambasadës së Shteteve të Bashkuara, të planifikuara për hapjen e saj n...
Shembet ura në Florida; njoftohet për disa të vdekur.
Gjashtë deri 10 persona janë vrarë kur një urë këmbësorësh e sapo instaluar me disa linja trafiku, u rrëzua në Universitetin Ndërkombëtar të Florida, ditën e Martë, tha senatori Amerikan Bill Nels...
Cili është sekretari i ri i Shtetit i Shteteve të Bashkuara?
Nga: Massimo Gaggi/ Më e pakta që mund të thuhet, është se me Mike Pompeon në krye të Departamentit të Shtetit, politika e jashtme amerikane do të bëhet edhe më muskuloze: e ashpër me kundërshtarin...
Shtëpia e Bardhë- në krah të Britanisë mbi vendimin për të larguar diplomatët Rus.
Shtëpia e Bardhë thotë se “qëndron në solidaritet” me ‘aleatin më të ngushtë”- Mbretërinë e Bashkuar dhe mbështet vendimin e shtetit Britanik për të përzënë diplomatët rus. Kryeministre Theresa...
Media në Kosovë dhe Serbi flet për një ‘plan Amerikan mbi çështjen e Kosovës’.
Ndihmës-sekretari i ri i Shtetit për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike, Ëess Mitchell, shkon nesër në Beograd dhe nuk përjashtohet mundësia që qeverisë serbe t’i paraqesë një projekt-tekst në li...
Faqja 45 prej 61« E para...102030...4344454647...5060...E fundit »