Etiketa: siri

Lufta në Siri: Të paktën 70 persona të vdekur nga sulmi kimik në Douma
Të paktën 70 persona kanë vdekur në një, të dyshuar si sulm kimik në Douma, qytet që mbahet nga rebelët në Ghouta të Sirisë Lindore, thanë burime nga ndihmat mjekësore Vulklnetarët e shpëtimit ...
32 personat që ndodheshin në bordin e avionit ushtarak rus, kanë vdekur.
Një avion ushtarak transportues rus u rrëzua sot në veriperëndim të Sirisë, duke shkaktuar vdekjen e 32 personave, njoftoi Ministria ruse e Mbrojtjes në një mesazh të publikuar nga media shtetëror...
Siri: Gratë ‘shfrytëzohen seksualisht për ndihma’ në emër të OKB dhe bamirësisë ndërkombëtare.
Gratë në Siri po shfrytëzohen seksualisht nga burrat për shpërndarjen e ndihmave në emër të OKB dhe organizatave ndërkombëtare bamirëse- sipas BBC. Punëtorët e ndihmave thanë se burrat mund të ...
Të paktën në parajsë shpresojmë se ka ushqim. VIDEO
Lufta në Siri: Fëmijët pop bëjnë betejën e mbijetesës në Ghouta-n Lindore. Ata shprehen se vdekja ‘nuk është edhe aq e keqe’ në këto kushte; shpresojmë se ‘në parajsë ka ushqim’ Gjatë gjithë ko...
Lufta e Sirisë: Qeveria e Assad, e akuzuar për ‘armë kimike’ në Idlib, akuzon SHBa për ‘masakër’
Siria ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se po sjell një “masakër brutale” me bombardimet në provincën Deir al-Zour. Në sulmet gjatë natës të vrarët vlerësohen rreth 100 luftëtarë pro- qeveritarë a...
Një avion luftarak Rus qëllohet dhe bie në provincën Idlib të Sirisë. Piloti vritet me armë në tokë.
(FOTO: Imazhet tregojnë mbetjet e avionit Sukhoi-25)/ Një avion luftarak Rus, Sukhoi-25 është qëlluar dhe ka rënë në zonën e mbajtur nga rebelët në provincën Idlib në veri- perëndim të Sirisë....
Imami i Prishtinës ndodhet në gjyq. Dëshmitari flet për vëllain që shkoi në luftë në Siri dhe ligjëratat e imam Krasniqit
Dëshmitari Suad Mustafa ka vazhduar t’i përgjigjet prokurorit në pyetjet rreth motiveve të mundshme që  kanë shtyrë vëllain e tij, Ilirin, të shkojë në frontin e luftës në Siri. Mustafa tha se ...
Konflikti në Siri: Një avion i Shteteve të Bashkuara ‘rrëzon një dron’ afër kufirit me Jordaninë.
Një avion i Shteteve të Bashkuara ka rrëzuar një dron, prodhim Iranian që po vepronte me forcat që mbështesin qeverinë Siriane në jug të vendit- thanë zyrtarët amerikan. Avioni F-15 rrëzoi dron...
Rusia kërcënon të qëllojë avionët Amerikan në Siri pasi Amerika rrëzoi avionin luftarak të Assad
Të Hënën në mëngjes, Ministri i Mbrojtjes i Rusisë njoftoi se avionët Amerikan që kryesojnë koalicionin në Siri, do të trajtohen si objektiv armiqësor në perëndim të lumit Eufrad. Deklarata u bë n...
Një shpërthim i fuqishëm trondit aeroportin e Damaskut, Siri.
(FOTO: Aeroporti i Damaskut në momentin e shpërthimit) Një eksplozion i fuqishëm ka goditur aeroportin ndërkombëtar të Damaskut- sipas raportit të drupit të Monitorimit. "Shpërthimi ishte i ...
Faqja 5 prej 9« E para...34567...E fundit »