Etiketa: tirana

Erdogan mbërrin në Rinas, pritet me ceremoni zyrtare dhe përqafime nga Rama
Presidenti turk Recep Tayyip Erdogan teksa pritet të mbërrijë në aeroportin e Rinasit rreth orës 09:20, me dhjetëra qytetarët kanë dalë rrugë me flamuj turk dhe shqiptar në duar dhe foto të Erdoga...
Erdogani vjen në Shqipëri, vizita 13 orë nga Tirana në rrugët e qytetit të ri të Laçit.
Flamurët e Shqipërisë dhe Turqisë janë vendosur në shtyllat e ndriçimit në kryeqytet dhe në rrugën kryesore të Laçit. Presidenti i Turqisë Rexhep Taip Erdogan do të filloje vizitën sot vendin ton...
“Borë bie në Tiranë”. Këto ditë do të ndodhë, thotë meteorologia.
Në fundjavën që po presim temperaturat do të na surprizojnë pasi do të jenë deri në 4 gradë më shumë. Por java e ardhshme do të kthehet sërish në dimër. Temperaturat do të ulen me poshtë s...
Të shtëna me armë zjarri në Tiranë. Një i vrarë dhe 4 të plagosur
Të shtënat me armë zjarri kanë tronditur Tiranën mbrëmjen e 4 janarit. Nga burimet paraprake bëhet me dije se një qytetar ka mbetur i vdekur dhe katër të tjerë janë plagosur. Sipas informaci...
Protesta e Berishës/ Më pak se 1000 vetë para Kryeministrisë!
Sali Berisha, si një ngë anëtarët e ‘Grupit të Rithemelimit’ të krijuar në Kuvendin e thirrur prej tij në 11 dhjetor, do të organizojë sot një protestë kundër ardhjes së presidentit serb në Tiranë...
Sot në Tiranë nis Samiti i ‘Open Balkan’, pritet të mbërrijnë Vuçiç e Zaev dhe zyrtarë të lartë të BE.
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të jenë sot dhe nesër në Tiranë, në kuadër të samitit për nismën 'Open Balkan'. Sot pritet që të tre ...
Samiti i ‘Open Balkan’, Vuçiç dhe Zaev më 20 dhe 21 dhjetor- në Tiranë! Ja edhe marrëveshjet
Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç dhe kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, do të jenë në Shqipëri në datat 20 dhe 21 dhjetor, në kuadër të samitit për nismën 'Open Balkan'. Laj...
Escobar mbyll vizitën në Tiranë – Mbështet integrimin e Shqipërisë në BE dhe ashpërson luftën ndaj korrupsionit
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA-ve për Çështjet Evropiane dhe Euro-aziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vizitoi më 9 dhjetor Shqipërinë. Ai t...
Escobar përfundon takimet në Tiranë, Ambasada Amerikane zbardh detajet: Fokusi tek lufta kundër korrupsionit!
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, vizitoi ditën e sotme Tiranën, ku u takua me...
Ecobar vjen në Tiranë në prag të ‘tërmetit’ 11, ambasada e SHBA zbardh axhendën: Takim me Ramën dhe Bashën
Zëvendës Ndihmës Sekretari i Shtetit i SHBA për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike dhe i Dërguari i Posaçëm për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar më 9 dhjetor do të vizitojë Shqipërinë. Amb...
Faqja 4 prej 20« E para...23456...1020...E fundit »