Etiketa: tirana

Në Tiranë ndizen, zyrtarisht, dritat për festat e fundvitit
Nga Pazari i Ri, kryetari i Bashkisё së Tiranёs, Erion Veliaj, ka çelur zyrtarisht siparin e festave të fundivitit, Krishtlindjen dhe Vitin e Ri. “E nisim nga Pazari i Ri ndriçimin e qytetit, m...
Vrasja e dyfishtë në Astir, identifikohen viktimat
Nga Marinela Foti Janë identifikuar viktimat e ngjarjes në Astir, ku dy persona humbën jetën. Njëri prej tyre, është Erigers Mihasi 32 vjeç, ndërsa viktima tjetër quhet Armando Dum...
Tiranë/ Zjarr në banesë, humb jetën zonja e shtepisë, 69-vjeçare
Një ngjarje tragjike ka ndodhur në zonën e Astir-it në Tiranë, ku si pasojë e një zjarri në banesë ka humbur jetën një shtetase 69-vjeçare. Sipas njoftimit zyrtar të policisë, L.Z., ishte e vet...
Nesër nis viti i ri akademik. Rektori i Universitetit të Tiranës thotë se ‘shumë gjë varet nga sjellja jonë me masat mbrojtëse’.
Rektori i Universitetit të Tiranës me një mesazh drejtuar gjithë studentëve që nesër do të shkojnë në auditore, thotë se duke qenë në situatë pandemie, secili duhet të respektojë masat mbrojtë...
Spallen fituesit e Maratonës së Tiranës 2021, Veliaj: Mes 2500 vrapuesve, 1 mijë janë nga 35 vende të ndryshme!
Maratona e Tiranës ku marrin pjesë 2500 vrapues, mes të cilëve 1 mijë janë nga 35 vende të ndryshme ka nxjerrë dhe fituesit e saj për 3 kategoritë. Edicioni i 5-të i Maratonës së Tiranës 2021, ësh...
Theu kordonin policor duke rrezikuar jetën e vrapuesve në maratonën e Tiranës, policia bllokon makinën luksoze dhe Belind Lulin
Ndërsa rregullat ishin të qarta se automjetet do të qëndronin larg hapësirës së dedikuar dhe kushtuar vrapuesve të Matratones se Tiranes, një makinë luksoze i ka shkelur ato duke vënë në rrezik ed...
FIFA reagon ndaj Shqipërisë pas incidentit kundër Polonisë
Institucioni më i lartë i futbollit, FIFA, ka reaguar kundër Shqipërisë për incidentin që ndodhi gjatë golit të Polonisë në “Air Albania”. Tifozët kuqezi i gjuajtën lojtarët polak me send të fo...
Von der Leyen në Tiranë: Brenda vitit të mbahet konferenca e parë ndërqeveritare BE-Shqipëri! Rama: BE është lodhshme, por duhet durim
Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen ka mbërritur në Tiranë dhe është pritur me ceremoni shtetërore nga Kryeministri Edi Rama në Pallatin e Brigadave.  Në një mesazh të shpërnda...
Aksident automobilistik me pasojë një të vdekur në Tiranë
(Foto arkiv) Një aksident i rëndë me pasojë një të vdekur ka ndodhur mesditën e së mërkurës në Tiranë. Policia bën të ditur se ngjarja ka ndodhur në orën 12:00, në “Misto Mame” Kombinat, ku ...
Sot, dita pa makina, Tirana një qytet ndryshe.
Në kuadër të “Javës Europiane të Lëvizshmërisë”, Bashkia e Tiranës rikthen sot nismën “Dita pa Makina”, e cila synon ndërgjegjësimin e qytetarëve që të shmangin të paktën për një ditë përdorimin e...
Faqja 5 prej 20« E para...34567...1020...E fundit »