Etiketa: yuri-kim

Yuri Kim: “Ata që përpiqeshin të dobësonin Shqipërinë vite më parë, janë duke u përpjekur sërish… dhe shtiren si shpëtimtarë”
Ambasadorja e SHBA në Tiranë tha se ata që përpiqeshin të dobësonin Shqipërinë vetëm disa vite më parë, janë duke u përpjekur sërish – duke përdorur keqinformim dhe propagandë për të fshehur të vë...
Ambasadorja Yuri Kim anulon agjendën e ditës: ‘Mbështes rregullat e qeverisë për COVID-19’
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim ka anuluar takimin në shkollën e Magjistraturës. Lajmin e ka njoftuar përmes rrjeteve sociale, ambasada amerikane, ku shpërndan edhe një mes...
Rindërtimi: SHBA dhe BE në krah të Shqipërisë, ‘ Shpenzimet do të jenë transparente!’.
Kryeministri Edi Rama mblodhi sot Komitetin Shtetëror të Rindërtimit, ku ishte e pranishme edhe vetë ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Juri Kim. Kjo e fundit deklaroi se do të je...
Yuri Kim: Fajtori nuk duhet të shpëtojë dhe i pafajshmi nuk duhet të vuajë!
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim është shprehur se viti 2020 do të jetë një vit i madh për rrugën e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Yuri Kim u ka bërë...
Shtetet e Bashkuara zhbën Metën: ‘Nuk kemi asnjë lidhje me manifestimet e tij’.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë Yuri Kim distancohet nga manifestimi i mbajtur mbrëmjen e sotme dhe i thirrur nga Presidenti i Republikës Ilir Meta. Referuar flamurit ame...
Yuri Kim: ‘Befasi si flamuri amerikan ndodhet në duar të Ilir Metës!’
Meta gjatë manifestimit në bulevardin “Dëshmorët e Kombit”, mbajti një flamur Amerikan në dorë ku u shpreh. Unë nuk e kam Amerikën të parën, të parën gjithmonë do të kem Shqipërinë. Por Amerik...
‘Përplasja’ me Lavrovin për NATO-n dhe BE-n/ SHBA i del në krah Edi Ramës
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim i ka dalë në krah kryeministrit Edi Rama pasi ky i fundit u ‘përplas’ me ministrin e Jashtëm rus, Sergei Lavrov mbi faktin se sipas Rusisë ë...
Yuri Kim, ambasadore e SHBA, flet mbi transparencën e fondeve akorduar Shqipërisë.
“Transparenca dhe përgjegjësia janë thelbësore”, ka thënë zonja Yuri Kim, ambasadorja e SHBA, duke folur për Akademinë që do monitorojë fondet për Shqipërinë Ambasadorja e SHBA në Tiranë Yuri K...
Takimi me ambasadoren Yuri Kim/ Reagon Rama
( FOTO: Arkiv)/ Kryeministri Edi Rama ka reaguar sa i përket takimit që pati sot me ambasadoren amerikane, Yuri Kim. Ishte vetë ambasadorja që më herët ndau detajet nga takimi me presidentin...
‘SPAK duhet të ketë sukses!’. Mesazhi i ambasadores së SHBA, Yuri Kim, për drejtësinë në Shqipëri.
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara në Tiranë, Yuri Kim deklaron se mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. “SHBA mbështet me forcë sundimin e ligjit në Shqipëri. SPAK duhet të ketë su...
Faqja 1 prej 3123