Etiketa: is_tag

Yuri Kim viziton 7 qytete në Veriun e Shqipërisë
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ka vizituar këto ditë disa qytete në Veriun e Shqipërisë. Ambasada amerikane ka ndarë disa foto nga takimet e saj. “Ambasadorja e SHBA Yuri Kim vizitoi këtë ja...
Kim: ‘Non grata-t’ (referuar Berishës) duan t’i vënë zjarrin vendit, s’duhen votuar! SHBA i ka shpallur të korruptuar, ata premtojnë se do luftojnë korrupsionin
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim tha gjatë një interviste për Zërin e Amerikës se personat ‘Non grata’, duke iu referuar Sali Berishës, nuk duhet të votohen nga shqiptarët. Sipas saj si m...
“SHBA do vijojë të mbështesë Shqipërinë drejt BE”, Kim: Shqiptarët dhe qeveria e tyre meritojnë respekt për kryerjen e ndryshimeve të vështira
Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Tiranë, Yuri Kim, nëpërmjet një postimi në “Twitter” ka thurur elozhe për progresin që po bën Shqipëria në rrugën e saj drejt anëtarësimit në Bas...
Për zgjedhjet e 14 Majit/ Pas Gjiknurit, Yuri Kim i shkon në zyrë Alibeajt. Po sot takohet edhe me Metën
Ambasadorja amerikane në Tiranë Yuri Kim, nisi sot një sërë takimesh me drejtues të partive politike kryesore në vend. Takimet nisën në selinë e PS, ku për rreth 45 minuta, ambasadorja Kim zhvi...
Yuri Kim, vizitë në selinë e Partisë Socialiste; gjatë ditës edhe me PL dhe PD.
Ambasadorja ameikane në Tiranë Yuri Kim, ka zhvilluar këtë të mërkurë një takim në selinë e Partisë Socialiste. Kjo vizitë vjen dy ditë pasi perfundoi afati ligjor në KQZ për regjistrimin e par...
Sulmet kibernetike të Iranit kundër Shqipërisë, SHBA krah/ Yuri Kim: Janë 50 mln dollarë në mbështetje të kësaj lufte.
Ambasadorja amerikane në Shqipëri, Yuri Kim, e pranishme në Konferencën “Sfidat e sigurisë kibernetike në Shqipëri” garantoi se SHBA do vijojë të mbështesë vendin tonë në përballimin e sulmeve kib...
Yuri Kim: Plotësimi i Gjykatës Kushtetuese me 9 anëtarë, arritje e madhe për reformën në drejtësi
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka reaguar pas vizitës së sotme në Gjykatën Kushtetuese. Nëpërmjet një postimi në tëitter, kryediplomatja amerikane thekson se plotësimi i Kushtetueses është një ar...
Ambasadorja Yuri Kim, sot vizitë në SPAK, takim me Altin Dumanin
Ambasadorja amerikane, Yuri Kim ka mbërritur paraditen e sotme në ambientet e Prokurorisë së Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit. Kjo vizitë e Kim është e para pas zgjedhjes së kreut të ri t...
Berisha akuzon Yuri Kim se ‘shkeli ligjet e Shqipërisë dhe Amerikës’.
Kryetari i grupit të Foltores i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka dalë ditën e sotme në deklaratën e përjavshme me gazetarët, teksa ka bërë një rezyme të ngjarjeve të ndodhura në vendin to...
Yuri Kim: Media në Shqipëri është e lirë, por a është ajo e pavarur? Ka interesa të forta biznesi që e diktojnë.
  Ambasadorja amerikane Yuri Kim, në një intervistë të dhënë së fundmi, ka thënë se media në Shqipëria është e lirë. Por ajo thotë se nuk është e pavarur, pasi ka interesa të forta biznesi,...