Etiketa: is_tag

Moska financoi PD-në/ Yuri Kim takohet në KQZ me Celibashin dhe tre kryetarë partish.
(Yuri Kim në KQZ- foto arkiv)  Një ditë pas raportit të SHBA ku provohej se Partia Demokratike në vitin 2017 ka marrë 500 mijë dollarë nga Rusia, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka mbledhur me u...
Ambasadorja Kim: Shqipëria ndodhet në pikë kritike, arsimi është po aq i rëndësishëm sa drejtësia!
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme ka marrë pjesë në Kongresin e Arsimit dhe gjatë fjalës së saj ka garantuar mbështetjen e SHBA-ve ndaj Shqipërisë. Kim tha se mbështetja ndaj arsimit...
Yuri Kim: Skavica dhe Vlora, zhvillime shumë të rëndësishme në Shqipëri
Ambasadorja Yuri Kim, i ka dërguar një tjetër mesazh të fortë ish-kryeministrit Berisha. Ky i fundit ka dalë kundër projektit energjitk të SHBA në vendin tonë, por ambasadorja ja ka bërë edhe një ...
Sulmi kibernetik/ Yuri Kim: Jemi me ju kur miku ynë është i sulmuar, SHBA do të reagojë
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, komentoi reagimin e Shqipërisë ndaj Iranit, i cili sipas qeverisë shqiptare, qëndronte pas sulmeve kibernetike të dy muajve më parë. “Më lejoni për...
Yuri Kim përshëndet hapjen e negociatave: SHBA do punojë fort për avancimin e reformës në drejtësi
Ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim ka përshëndetur hapjen e negociatave për Shqipërinë. Përmes një postimi në Twitter ajo shprehet se ky është një moment historik. Por ashtu si Presi...
Berisha në protestë nxjerr gratë të sulmojnë Yuri Kim, Rama mesazh nga “By Pass-i” i Vlorës: Miqtë amerikanë ishin sot këtu dhe…!
Teksa para Kryeministrisë po protestojnë mijëra protestues, kryeministri Edi Rama është larguar nga Tirana. Ai është futur “live” nga “By Pass-i” i Vlorës, ku mes të tjerash tha se amerikanët k...
Rithemelimi reagon ashpër ndaj Yuri Kim: ‘Pse ulet mes dy ministrave!’.
Kryetari i Këshillit Kombëtar të PD, Edi Paloka ka ironizuar fjalimin e ambasadores së SHBA, Yuri Kim, për luftën ndaj korrupsionit.Ambasadorja amerikane foli me lavdërime se qeveria po e luft...
Ambasadorja Yuri Kim: “Duhet të themi mjaft më me korrupsionin!”
Ambasadorja e SHBA-ve Yuri Kim ka dhënë një mesazh të fortë, teksa ishte e ftuar në konferencën kombëtare për Antikorrupsionin. Ambasadorja amerikane deklaroi se të gjithë ne, qytetarët e Shqipëri...
Yuri Kim pjesë e homazheve në nder të ish-Presidentit Bujar Nishani
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim është pjesë e homazheve në nder të ish-presidentit Bujar Nishani. Ish-Presidenti Bujar Nishani do të përcillet në banesën e fundit këtë të enjte,...
Yuri Kim, homazhe në nderim të Bujar Nishani, babai i puth dorën ambasadores së SHBA
Ambasadorja e SHBA, Yuri Kim ka marrë pjesë në pjesë ditën e sotme në homazhet në nder të ish-presidentit Bujar Nishani, i cili ndërroi jetë pak ditë më parë në një spital në Gjermani. Ambasado...