Etiketa: is_tag

SHBA me rregull të ri, shton masat ndaj të korruptuarve; Yuri Kim mesazh emrave të zhytur në afera
Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë forcuar masat ndaj korrupsionit. Departamenti i Thesarit ka vendosur që të marrë masa të reja ndaj emrave të zhytur në afera, duke goditur politikanët e korrup...
Kim viziton TEC-et lundruese në Vlorë: Deri 200 familje shqiptare do të mund të furnizohen falë energjisë të këtyre dy njësive.
Në Vlorë, ambasadorja amerikane Yuri Kim dhe ministrja Belinda Balluku, kanë vizituar termocentralet lundruese. Funksionimi i dy anijeve për prodhimin e energjisë, sipas Kim, është i rëndësishë...
Meta takohet me Yuri Kim dhe thotë se ishte ‘kënaqësi të diskutonim…’.
Pas disa përplasjeve në distancë, kryesisht në prag të zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare të vitin 2021, kohë kur Ilir Meta ishte në president, por ishte mjaft aktiv në fushatën elektorale ku...
SHBA mban anën e ‘Open Ballkan’ dhe angazhohet për hapjen e rrugës së të gjitha vendeve të Ballkanit Perëndimor
Ne mbështesim të drejtën e vendeve të Ballkanit Perëndimor për tu integruar në Bashkimin Evropian, por edhe integrimin e përbashkët mes vetë shteteve.  Kështu ka deklaruar ambasadorja amerikane n...
Moska financoi PD-në/ Yuri Kim takohet në KQZ me Celibashin dhe tre kryetarë partish.
(Yuri Kim në KQZ- foto arkiv)  Një ditë pas raportit të SHBA ku provohej se Partia Demokratike në vitin 2017 ka marrë 500 mijë dollarë nga Rusia, ambasadorja amerikane Yuri Kim ka mbledhur me u...
Ambasadorja Kim: Shqipëria ndodhet në pikë kritike, arsimi është po aq i rëndësishëm sa drejtësia!
Ambasadorja amerikane Yuri Kim ditën e sotme ka marrë pjesë në Kongresin e Arsimit dhe gjatë fjalës së saj ka garantuar mbështetjen e SHBA-ve ndaj Shqipërisë. Kim tha se mbështetja ndaj arsimit...
Yuri Kim: Skavica dhe Vlora, zhvillime shumë të rëndësishme në Shqipëri
Ambasadorja Yuri Kim, i ka dërguar një tjetër mesazh të fortë ish-kryeministrit Berisha. Ky i fundit ka dalë kundër projektit energjitk të SHBA në vendin tonë, por ambasadorja ja ka bërë edhe një ...
Sulmi kibernetik/ Yuri Kim: Jemi me ju kur miku ynë është i sulmuar, SHBA do të reagojë
Ambasadorja amerikane në Tiranë, Yuri Kim, komentoi reagimin e Shqipërisë ndaj Iranit, i cili sipas qeverisë shqiptare, qëndronte pas sulmeve kibernetike të dy muajve më parë. “Më lejoni për...
Yuri Kim përshëndet hapjen e negociatave: SHBA do punojë fort për avancimin e reformës në drejtësi
Ambasadorja amerikane në vendin tonë Yuri Kim ka përshëndetur hapjen e negociatave për Shqipërinë. Përmes një postimi në Twitter ajo shprehet se ky është një moment historik. Por ashtu si Presi...
Berisha në protestë nxjerr gratë të sulmojnë Yuri Kim, Rama mesazh nga “By Pass-i” i Vlorës: Miqtë amerikanë ishin sot këtu dhe…!
Teksa para Kryeministrisë po protestojnë mijëra protestues, kryeministri Edi Rama është larguar nga Tirana. Ai është futur “live” nga “By Pass-i” i Vlorës, ku mes të tjerash tha se amerikanët k...