Greqia mund të shpallë Ligjin e Luftës për herë të dytë
Frrok Çupi Tani ja ku jemi: Greqia po bën gati të gjitha ‘mrrokullat’ për nisjen e një konflikti me Shqipërinë, e ndoshta një Ligj të Dytë të L...
‘Avullimi’ i biletave për Shqipëri-Çeki lë pas hije vetëm për FSHF
Nga Ardit Rada Renditja në krye të grupit për “Euro204” teksa i kanë mbetur edhe tre ndeshje e kanë bërë Kombëtaren shqiptare të futbollit të n...
Tani, kur ka nevojë Altini, ne s’jemi aty
Frrok Çupi Tanimë, si pa zë, mes nesh kemi bërë marrëveshjen se kur themi ‘Altini’, na vjen ndërmend Mrizi i Zanave në Fishtë... Unë për ve...
Censi, akt patriotik”/ Rama: ‘Askush nuk i jep dot leksione Shqipërisë për minoritetet!’
U zhvillua këtë të mërkurë një ceremoni me rastin e nisjes së censit të popullsisë dhe banesave. Kryeministri Edi Rama, i pranishëm në këtë ngjarj...
Doktorë djaj
  Frrok Çupi E morët lajmin? Një doktor, madje doktor ligjor në Tiranë, ka vendosur që ‘thyerjen e kockës së kokës’ dhe ‘thyerjen e kock...
Tre konsiderata në një ditë
Nga Edi Rama  1. Javën e ardhshme Shqipëria do të drejtojë Këshillin e Sigurimit, bash në momentin kur e gjithë bota mblidhet në Asamblenë e Ko...
PD duhet nxjerrë nga pusi, jo të zbritet nga plepi!
Nga Martin Leka Këta janë drama jonë. Këta soj e sorollop politikanësh që ne vetë i kemi zgjedhur të na përfaqësojnë. Më të zellshmit në këtë f...
Zoti nuk bëri dallim mes turqve dhe grekëve
Frrok Çupi Kësaj here zoti u rrokullis nga qielli në formën e stuhisë dhe iu sul Turqisë e Greqisë. Ujërat kanë tmerruar të gjallë e të vdekur....
Qeveria ndryshoi në ‘pikën e vlimit’
Frrok Çupi Ka ca njerëz që sapo lexojnë këtë titull, e lënë me aq dhe i kthehen shokut që s’e ka mbaruar akoma gotën e rakisë: -Shiko more!, ta...
Një grek tjetër në Shpirag
Frrok Çupi Ky nuk është nga grekët e varrezave të Kosinës, madje as ka lindur akoma. Mund të lindë në çdo moment, kurdo që t’ i duhet politikës...