Rinia e sotme, viktimë e ‘modës’, ‘politikës’, ‘tregut’: Ju duhet të na akuzoni për tradhti ndaj jush, për hipokrizi, për rrënimin tuaj
Amarildo Pregapuca  Sot është dita e rinisë. Nuk do doja kurrë të isha në "këpucët" tuaja të rinj të sotëm, keni një jetë të vështirë dhe mi...
Meta që ndërtoi pallat tek ‘Astiri’ bëhet merak për Tiranën! Vajton Havziun dhe dekoroi ish-sigurimsa
  Ardit Rada Ilir Metës i ka shijuar thashethemi se ai mund të jetë kandidat i opozitës për kryebashkiak të Tiranës. Duke shfrytëzuar situa...
Ta respektosh Vdekjen dhe mos ulurasesh më shumë se ajo!!!
Nga ANILA REZHDA Në kaq vite jetë në një shtet që ka një besim fetar të cilit i përkasin miliarda njerëz në botë...3 gjëra esenciale i mësuam...
Ta respektosh Vdekjen dhe të mos ulurasësh më shumë se ajo!
Nga ANILA REZHDA Në kaq vite jetë në një shtet që ka një besim fetar të cilit i përkasin miliarda njerëz në botë...3 gjëra esenciale i mësuam...
Të ishin tubuar rrugëve me parullën: ‘Thnx Mr. Rama!’ për BE- në
Frrok Çupi Këta po të ishin tubuar rrugëve me parullën ‘Faleminderit zoti Rama’ për afrimin e fundit me BE, do të na kishin bërë të mendohemi. ...
Ne dhe Sri Lanka… Po, ca gjëra i kemi njësoj.
Frrok Çupi Çfarë kemi njësoj, për shembull? Që në krye të herës, ata dhe ne, si dhe shumë kombe si ne, syrin e mendjes e mbajmë të historia e s...
Sot ka punë shtëpia e gazetarëve
  Frrok Çupi Edhe një gazetar tjetër, nga më të njohurit, dje është kërcënuar me vdekje, pak minuta pasi Kastriot Myftaraj humbi jetën trag...
PD nuk duhet të sillet si opozita e Robin Hoodit me biznesin.
Nga Denis Dyrnjaja Prej 9 vitesh Edi Rama dhe socialistët e rilindur vijojnë të qeverisin Shqipërinë dhe të administrojë paratë dhe fondet publ...
Ato ditë kur presidenti ngjizte lobing me 700 mijë $
    Frrok Çupi Shënim: Para 13 ditësh, në 7 qershor, ish deputeti Halit Valteri ka kallëzuar në SPAK presidentin Ilir Meta për veprën...
Ah, ta kishim një luftë!… sot, jo nesër.
Frrok Çupi Sigurisht, kjo që po bëj unë, është një ironi...! Po flas siç mendojnë këta që e gjejnë veten mirë në konflikt. U dyndën me duzina ‘...