Protestat në Vlorë/ Kreu i operatorëve turistik: Falënderojmë Ramën, anulojmë protestën që kishim organizuar për sot në mbrëmje
Zgjatja e orarit të muzikës deri në orën 23:00, njoftim që u bë me dije sot nga kryeministri Edi Rama, duke se ka kënaqur edhe kërkesat e pronarëv...
Rama intervistohet nga Grenell, flet për shpalljen ‘non grata’ të Berishës: Sinjal për mbarimin e pandëshkueshmërisë
Ish-i dërguar i presidentit Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka zhvilluar një intervistë me kryeministrin, Edi Rama në median ame...
‘Në mes të Europës dhe ishim të kufizuar”, Rama flet në ‘France24’ për vaksinimet në Shqipëri: Nuk ishim vetëm, por ishim në gjendje psikologjike të rënduar
“Shqipëria, një vend i Ballkanit me 2,8 milionë banorë dhe një diaspore prej dy milionë në Europë, shpreson hapjen zyrtare, javën e ardhshme, të...
Sipas një raporti, Trump thotë se ai mendon se do të ‘rikthehet’ si president në gusht
Jake Lahut Ish Presidenti Donald Trump thuhet se u ka thënë njerëzve se ai mendon se do të kthehet në Shtëpinë e Bardhë si president i ulur der...
Rama për opozitën: “Kurrë nuk kanë qenë humbës të mirë’/ FT
Kryeministri Edi Rama tha se ai është prova se vendi i tij Shqipëria po bën përparim drejt anëtarësimit në BE. Duke folur në një intervistë  për F...
Bujar Nishani: Akuzat për vjedhje votash, alibi e dobët! Rama do fitojë dhe në 2025 nëse PD s’reformohet
Akuzat për vjedhje të votave në 25 prill, ish-presidenti Bujar Nishani, një nga kritikët më të fortë kundër kryedemokratit Lulzim Basha, i ka kons...
Demokratët i kërkojnë dorëheqjen, Basha u përgjigjet për herë të parë përmes Report Tv: Beteja do të vazhdojë deri në fitore
Që prej nisjes së “luftës brenda PD-së”, Lulzim Basha iu është përgjigjur për herë të parë, shkurt dhe qartë të gjithë kritikëve dhe kërkesës së tyr...
Rama për ‘La Repubblica’: Fitorja e tretë më e vështira, por më e bukura!
"Ne do të bëjmë një revolucion digjital dhe që nga shtatori 2022 të gjithë fëmijët shqiptarë do të studiojnë me detyrim anglishten që nga klasa e ...
Mjeshtri Meta mëson Celibashin si mund të vidhen zgjedhjet
Presidenti Ilir Meta ka bërë një deklaratë të fortë lidhur me vjedhjen e votave në zgjedhjet e 25 prillit.  Ai ka thënë se ka informacione se ësh...
Ftesa e Ramës për bashkëpunim me Bashën/ Reagon Meta me frikën se për vete do të mbetet ‘jashtë’.
Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për herë të parë pas ftesës publike për bashkëpunim që kryeministri Edi Rama i bëri kreut të dem...
Faqja 4 prej 30« E para...23456...102030...E fundit »