Robert Radoja flet si rrallë herë për jetën private: “Gruaja u nda herët nga jeta, dy djemtë i rrita vetë”
Si rrallëherë, i madhi Robert Radoja ka folur për jetën e tij private. Ai ka treguar se bashkëshortja i ka vdekur herët dhe i ka rritur djemtë vet...
Katastrofa e tërmetit në Shqipëri, Rama në “Clinton Global Initiative”: Ishim të bekuar se patëm miq
Kryeministri Edi Rama, i cili ndodhet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mori pjesë në takimin vjetor të  “Iniciativës Globale Klinton”, që u mba...
Megaoperacioni antidrogë, Softa: Nxori zbuluar sigurinë në shkolla: Fatjon Sofa, ekspert
Eksperti për çështjet e sigurisë, Fatjon Softa, i ftuar në një lidhje live me edicionin “Newsline”, komentoi megaoperacionin e finalizuar së fundm...
Kurti trondit me deklaratën ‘Jam kërcënuar’
Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti pretendon se ka prova që vërtetojnë se serbët që bojkotuan zgjedhjet në veri, ishin anëtarë të grupit mercenar...
Hashim Thaçi nga Haga flet për veten, familjen, Edi Ramën dhe të ardhmen e Kosovës.
Pas afro tri vitesh që nga arrestimi i tij nga Dhomat e Specializuara në Hagë, Nacionalja ka realizuar një intervistë ekskluzive me ish-Presidenti...
A po kërcënohet kreu i SPAK, Altin Dumani? Reagon Taulant Balla, ministër.
Ministri i Brendshëm Taulant Balla është pyetur sot edhe për masat e sigurisë për kreun e SPAK Altin Dumani. Teksa u pyet nëse ka ndryshuar pla...
Albin Kurti, në medien greke, ndërron mendje për bashkimin Shqipëri- Kosovë.
“A e përkrah Albin Kurti bashkimin Kosovë-Serbi?” . Kjo pyetje duket që ka vënë në vështirësi kreun e qeverisë së Kosovës, i cili gjatë një interv...
Kosova, dëm 500 milionë euro nga sanksionet: Ish ministri i Financave
Masat që i ka vendosur Bashkimi Evropian Prishtinës, si pasojë e “mosbindjes” të Albin Kurtit mund t’i shkaktojnë Kosovës mbi 500 milionë euro dëm...
Ndryshimet në qeveri. Rama: Prisni pak ditë, asambleja e PS do shpallë emrat
  Kryeministri Edi Rama, në konferencën e zhvilluar me gazetarët u pyet lidhur me ndryshimet në qeveri. Rama e la të hapur si mundësi duke ...
Cështja “Beleri”, Rama: Drejtësia të veprojë!
  Gjatë konferencës për mediat, kryeministri Rama nuk la pa përmendur dhe sistemin e ri të drejtësisë, për të cilin u shpreh se e ka vlerë...