The Sun: Shqipëria mes destinacioneve të njohura për plazhet mahnitëse
Destinacionet popullore zakonisht kanë një dobësi të madhe, ato janë shumë të shtrenjta, edhe jashtë pikut të sezonit, shkruan Giuli Graziano në t...
“Ja si po na sfidon Rama me mbështetjen e BE!”. Xhelozia greke për Edi Ramën.
“Pse evropianët edhe amerikanët e mbështesin kaq shumë kryeministrin Rama?” Një pyetje retorike, që mediat greke ja kanë drejtuar qytetarëve në nj...
Një mësim nga media greke, edhe pse gënjeshtare.
  Frrok Çupi Për çfarë gënjeu media greke, thuajse e tëra, që nga dita kur shteti i vet hyri në një qerthull me Shqipërinë dhe Europën? Gën...
Pezullimi i marrëveshjes për emigrantët, kryetarja e Gjykatës Kushtetuese intervistë për median italiane
Kryetarja e Gjykatës Kushtetuese, Holta Zaçaj ka dhënë një intervistë për median italiane “Corriere Della Serra” pas pezullimit të marrëveshjes me...
Marrja në pyetje e gazetarit Elton Qyno, SPAK njoftim zyrtar: Publikoi biseda të përsoruesve nën hetim në SkyECC
SPAK ka reaguar në lidhje me marrjen në pyetje të gazetarit të kronikës Elton Qyno dhe kontrolleve në ambientet e banesës së tij. Prokuroria bë...
Kukësi hapi dyert për 400 mijë njerëz në vitin 1999. BBC: Ky është qyteti i parë në botë i nominuar për Nobel
Qyteti i Kukësit bëri bujë në mbarë botën kur në vitin 2000 u bë qyteti i parë që u nominua për Çmimin Nobel për Paqen. Kështu e nis artikull...
Kathimerini: Athina është nën presionin e madh të BE-së për Shqipërinë, Gjermania dhe Spanja nuk tolerojnë
Nga Vassilis Nedos, Alexandra Voudouri Konsultime intensive diplomatike po zhvillohen lidhur me Greqinë që të pranojë të dërgojë një letër në e...
IPARD III, Denaj korrigjon ‘VOA’-n: Nuk ka pezullim të fondeve për bujqësinë, por…
Një ditë më parë, Zëri i Amerikës duke cituar Delegacionin e Bashkimit Europian në Shqipëri, raportoi se edhe nisja e zbatimit të programit IPARD ...
Shqipëria në rrugën e duhur për një rekord të ri turistik në 2024: Media Italiane.
Pasi arriti një numër rekord të turistëve në 2023, Shqipëria është në rrugën e duhur për të rrëmbyer edhe titullin e “Mbretëreshës së Turizmit 202...
Revista New York Times detyron shkrimtaren të japë dorëheqjen, shkak mbështetja e saj ndaj Palestinës
Revista New York Times detyroi shkrimtaren e stafit, e vlerësuar me çmime Jazmine Hughes, të jepte dorëheqjen pasi ajo nënshkroi një letër në mbës...