“Jo interpelancë me Bardhin”, Rama: Janë autorë të prapaskenës së emisionit skandaloz në “RAI 3”
TIRANË- Në parlamentin e Shqipërisë nuk do të zhvillohet një interpelancë me kryeministrin për tu përgjigjur akuzave të opozitës pas dokumentarit ...
Se me cilin më ngjan ky stil i gazetarit italian!
  Frrok Çupi Të gjithë kanë marrë dhènë në kërkim të ‘identitetit’ të një reportazhi në Televizionin italian RAI3. Popull i thjeshtë e popu...
Emisioni në RAI 3, Rama ‘letër’ Ranuccit: Hodhët një tjetër hap fals
Kryeministri Edi Rama a reaguar sërish ndaj Sigfrido Ranucci, moderatorit të emisionit ‘Report’ në RAI 3. Rama i është përgjigjur deklaratave që R...
‘Ministra të Pushkatuar!’ Rama: Drejtësia s’është më pushkë politike! Tregon motivin pse do një mandat të katërt qeverisës
Kryeministri Edi Rama ftoi në podcastin e tij pedagogun e gazetarisë Mark Marku. Gjatë një bisede ‘pa dorashka’ të konceptuar në pyetje përgjigje ...
“Le Figaro”: Shqipëria me plazhet më të bukura të verës
Me 300 ditët e saj me diell në vit, ujërat bruz të detit Jon dhe ishujt e saj shkëmborë, Riviera Shqiptare është shtëpia e disa prej plazheve më t...
“7 provokatorët e kapur në kufi”, gazeta greke: E kaluara e errët e Fredi Belerit! Në `95 do të sulmonte Shqipërinë
Gazeta e njohur greke “Ta Nea” shkruan për të kaluarën e errët të kandidatit të Mitsotakis Fredi Beleri për eurodeputet në zgjedhjet e 9 qershorit...
Blinken dhe Tajani firmosin memorandum për luftën ndaj dezinformimit
Sekretari amerikan i Shtetit, Antoni Blinken, dhe Ministri i Jashtëm italian Antonio Tajani kanë nënshkruar një memorandum mirëkuptimi për të zgje...
Media amerikane për Shqipërinë: Ksamili, vendpushimi mesdhetar i ngjashëm me Maldivet
Për shkak të fluturimeve të pakëndshme dhe të shtrenjta në distanca të gjata në Maldive, britanikët po shfaqin më shumë hezitim për të udhëtuar. H...
Numri i ushtarakëve të vdekur të Rusisë në Ukrainë tani ka kaluar shifrën 50,000,
Mund të konfirmojë BBC. Në 12 muajt e dytë në vijën e parë - ndërsa Moska e shtyu të ashtuquajturën strategji të e saj të mullirit të mishit - ...
Kur erdhi lufta, të gjithë flinin
Lufta pritej. Irani i ishte hakërryer Izraelit, dhe me këtë rast botës Perëndimore, se ‘do të hakmerrej’. Sulmi nisi natën mes datës 13 dhe 14 pri...