Shtypi i huaj e krahason protestën e Tiranës me protestën në Rumani.
Mediat ndërkombëtare kanë shkruar për protestën madhështore që po zhvillohen në Shqipëri. Një prej tyre, Notizie Geopolitiche shkruan se shqiptarët...
Ju tregoj protestën nesër. Mos besoni qeverinë.
Lulzim Basha/ Protesta e nesërme është bashkimi me i madh i qytetarëve kundër padrejtësisë, kundër keqqeverisjes, kundër varfërisë. Nesër do...
DORËHEQA E DREJTORIT TË PASTRIMIT TË PARAVE DHE NJË SARKAZMË E DYLGJERIT.
Drejtori i “Parandalimit të Pastrimit të Parave”, Alket Hyseni, jep dorëheqjen. Kreu i Drejtorisë së Parandalimit të Pastrimit të Parave Alket...
Presidenti Trump denoncon “median e çmendur” të “fake news” mbi shkrimet për bashkëpunimin me Rusinë.
Presidenti Donald Trump ka denoncuar raportimet nga “New York Times” dhe “Washington Post”,  që thanë se fushata e tij ishte bërë në komunikim me ...
Harrison Ford, edhe një herë ‘pranë humbjes së jetës’ në aeroportin Amerikan.
(FOTO: Harrison Ford)/ Aktori Harrison Ford i Shteteve të Bashkuara është përfshirë në një aksident ajror që e ka çuar pranë humbjes së jetës. ...
Dy gazetarë të radios vriten gjatë një transmetimi direkt.
Dy gazetarë u vranë gjatë një transmetimi “live” në radio. Ngjarja ka ndodhur në Republikën Domenikane. Njëri nga gazetarët ishte duke e filmua...
Francezja ‘Vogue”- Revista e parë që krijon një kopertinë me modelimin e një Transgender-i
Revista “Vogue” e  Parisit bëhet revista e parë Franceze që krijon një modelim transgender-i  në kopertinë, në nderim të Valentina Sampaio e Brazi...
Zyrtarë të lartë italian kërkojnë që Facebook të censurojë “Fjalën e Urrejtjes”.
(FOTO: Laura Boldrini, gazetare dhe politikane italiane)/ Facebook duhet të bëjë më shumë që të fshije nga faqet e tij fjalët me urrejtje- tha ...
Dje mungoi edhe qytetari digital! SARKAZEM
Nga Ylli Dylgjeri/ U grabit një furgon që transportonte paratë e bankës drejt Rinasit dhe infomacion për rendin ishte minimal. Siç u pa, në ...
Twitter publikon rënie në raportet e fitimeve tremujore
Twitter ka publikuar ditën e enjte një raport që tregon rënie në fitimet e tremujorit të katërt të kompanisë. CNBC raporton se kompania mediat...